Wpis z mikrobloga

Zostałam opluta na Facebooku pod historyjką chyba z mamadud.
Otóż jakaś mamusia jest zaskoczona że jej aktualna teściowa kocha i chce spędzać czas z biologicznym dzieckiem jej syna, natomiast pozostałe dzieci w wieku przedszkolno szkolnym ( obcego faceta który płaci alimenty) są raczej na bocznym torze.
No i sraka w komentarzach że należy zabronić mężowi kontaktu z matką i ukochaną wnuczką, chyba że babcia będzie traktować wszystkie dzieci jednakowo. Ja się pytam - skoro te dzieci mają kilka lat, znają biologicznego ojca o ten ojciec ma matkę a jednocześnie prawdziwą babcie tych dzieci, to o co chodzi?
W sensie oczekiwanie od obcej kobiety że będzie kochała nie swoje wnuki i tyle samo czasu, zdrowia i pieniędzy inwestowała w nie jest po prostu głupie, egoistyczne i pokazuje jakie z bab są roszczeniowe kreatury.
Szczerze? Nie chciałabym by mój syn związal się z kobietą " z bagażem" w postaci cudzych dzieci no ale nie mam prawa rządzić życiem dorosłego chłopa, więc musiałabym to zaakceptować.
Tak jak jego partnerka musiałaby zaakceptować że nie chce być babcią dla jej dzieci, bo są mi po prostu obce. I że byłabym w stanie pokochać jedynie swoje wnuki.
Oczywiście tym dzieciom należy się szacunek, ale w komentarzach baby twierdzą że partner w takiej sytuacji na odciąć kontakty z matką i przez szantaż zmienić jej podejście. Ja #!$%@?.
#facebook #historia #madki
  • 198
@Szatynka serio? kocham ją i szanuje ale moim wyborem jest moja partnerka i to że ma dziecko, jeśli ktoś tego nie akceptuje znaczy nie akceptuje mnie i moich wyborów, a takich osób nie chce w swoim życiu, a moja matka od razu ucieszyła się z nowej i jedynej jak na razie wnuczki ( ͡º ͜ʖ͡º) i przykro mi ze masz tak ograniczone i toksyczne spojrzenie na dzieci,
@Szatynka: słuchajcie, powiem jaśniej bo wielu dziwnie manipuluje moimi słowami i dopisuje mi rzeczy, których nie zasugerowałam.
Otóż nigdzie nie dałam przyzwolenia na poniżanie dzieci, obrażanie ich czy jakieś ignorowanie podczas wizyty.
Pisanie że przyszywana babcia ma być tą prawdziwą i tak się zachowywać - w sensie dawać kasę , być nianią na pełen etat i poświęcać tyle samo zdrowia i energii na cudze dzieci jak i swoje wnuki, zwłaszcza przy
300 zł a na inne cudze 50 to mam do tego święte prawo, a dobrze wychowane dzieci powinny podziękować


@Szatynka: ja pierdziele... Połowę Twoich komentarzy można wstawić do książki "jak nie budować relacji z dziećmi".
Po co dałaś ten wpis? Pojechali Cie na FB i chciałaś tu sie pożalić czy zrobić kokejną gównoburzę? Oczekiwałaś zrozumienia?
Ta babcia ma święte prawo faworyzować rodzone wnuki, ale staramy sie wyjaśnić, (UWAGA!) że to niewłaściwe
Tylko tyle? A jak reszta pytań?

jak miło że istnieją tacy frajerzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Szatynka: w sumie żałuję że pisałem w ogóle poprzedni komentarz patrząc na to jakim toksykiem jesteś. Na drugi raz dodaj tagi p0lka, madka, antynatalizm to Cie przyjemnie poklepią po pleckach.

moim wyborem jest moja partnerka i to że ma dziecko, jeśli ktoś tego nie akceptuje znaczy nie akceptuje mnie i moich
@Szatynka: klasowy trolling albo niespotykana ignorancja. Nie chodzi o babcię, ani czubek Twojego nosa, a to jakie Twoje zachowanie ma wpływ na dzieci - i tutaj najmniej istotne jest czy to są dzieci Twoje czy czyjeś. Traktowanie dzieci żyjących pod jednym dachem nierówno jest dla nich szkodliwe i wypacza ich postrzeganie świata, także ludzi których rozmyślnie się tego dopuszczają należy upominać ze względu na to, że jest to forma przemocy psychicznej.
coś mnie ściska w żołądku jak widzę ojców zajmujących się swoimi dziećmi, chciałabym im przywalić :D


ej bez kitu
to jest jedna z najbardziej #!$%@? rzeczy jakie tu przeczytałem a przypominam że siedzimy na wyp0k00 szambie polskiego internetu
pędź na terapię

@Skrobaczka2: