Wpis z mikrobloga

Zostałam opluta na Facebooku pod historyjką chyba z mamadud.
Otóż jakaś mamusia jest zaskoczona że jej aktualna teściowa kocha i chce spędzać czas z biologicznym dzieckiem jej syna, natomiast pozostałe dzieci w wieku przedszkolno szkolnym ( obcego faceta który płaci alimenty) są raczej na bocznym torze.
No i sraka w komentarzach że należy zabronić mężowi kontaktu z matką i ukochaną wnuczką, chyba że babcia będzie traktować wszystkie dzieci jednakowo. Ja się pytam - skoro te dzieci mają kilka lat, znają biologicznego ojca o ten ojciec ma matkę a jednocześnie prawdziwą babcie tych dzieci, to o co chodzi?
W sensie oczekiwanie od obcej kobiety że będzie kochała nie swoje wnuki i tyle samo czasu, zdrowia i pieniędzy inwestowała w nie jest po prostu głupie, egoistyczne i pokazuje jakie z bab są roszczeniowe kreatury.
Szczerze? Nie chciałabym by mój syn związal się z kobietą " z bagażem" w postaci cudzych dzieci no ale nie mam prawa rządzić życiem dorosłego chłopa, więc musiałabym to zaakceptować.
Tak jak jego partnerka musiałaby zaakceptować że nie chce być babcią dla jej dzieci, bo są mi po prostu obce. I że byłabym w stanie pokochać jedynie swoje wnuki.
Oczywiście tym dzieciom należy się szacunek, ale w komentarzach baby twierdzą że partner w takiej sytuacji na odciąć kontakty z matką i przez szantaż zmienić jej podejście. Ja #!$%@?.
#facebook #historia #madki
  • 198
@firyt: wnuczka jest biologiczna, dwóch synów tamtej kobiety w wieku 5-6 lat to dzieci z poprzedniego związku. No i babcia chcę zostawać w razie potrzeby z tą wnuczką i okazuję jej miłość i zainteresowanie, a matka ma ból dupy że tamtych tak nie traktuje i chce uciąć całkiem kontakt z nią
@Szatynka: jej autor mial zapewne zupelnie co innego na mysli. Mi natomiast chodzilo o to, ze jesli weszlasz w siedlisko zmij i zaczynasz sie tam rozpychac z malo popularnymi twierdzeniami, zupelnie odmiennymi od reszty stada, to nic dziwnego ze zostaniesz pokasana i poczestowana jadem.

Nikt nikogo nie moze zmusic, by bardziej kochac, bardziej szanowac, bardziej interesowac sie.
Tylko ludzie tego nie rozumieja, a w zestawieniu z tesciowa, gdzie wbrew obiegowej opinii,
@Szatynka: nie do końca się z tobą zgadzam.
Oczywiście szantaż i ucinanie kontaktu to chore akcje.
Natomiast moim zdaniem to powinna być kwestia postawienia sprawy matce przez tego faceta - mamo, mam partnerkę, która ma już dzieci. Akceptuję te dzieci jako swoje i tego samego oczekuję od ciebie. No chyba, że facet ma #!$%@? na te dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miłość tylko ze względu na geny,