Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki co się dzieje że jak naciskam hamulec to poza tym że auto oczywiście hamuje to czuję pulsowanie pedału hamulca i słychać taki głuchy stuk z natężeniem zależnie od prędkości którą jadę. Mam nadzieję że jest to jako tako zrozumiałe.
Klocki i tarcze wymienione i nic się nie zmieniło nadal jakby bije i pedał hamulca pulsuje przy hamowaniu.
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 31
@Ketonowy: W większości przypadków pulsujący pedał hamulcowy to wina tego, że oprócz ciebie coś na niego z drugiej strony cyklicznie naciska - krzywa tarcza hamulcowa.
Ja w swoim poprzednim aucie wymieniałem wszystkie klocki i tarcze, jednak po pewnym czasie któraś z tarcz się zwichrowała i już pulsowało przy hamowaniu. Przy większej prędkości praktycznie niewyczuwalne, ale przy dojazdach do świateł to klocek latał góra dół trochę jak igła w gramofonie ( ͡
@Ketonowy: zacznij od najtańszego. Jeśli dodatkowo felga gorąca to sprawdź zacisk i tloczki. Chwila roboty i co ważniejsze są zestawy naprawcze, dzięki którym możesz sam to ogarnąć. Ważna sprawa z tymi tarczami, zdarzają się wypadki przy pracy w produkcji, a może być tez tak, ze mogli Ci gowno zamontować i nie wytrzymują temperatur panujących przy hamowaniu przez co mogły ulec deformacji :)