Wpis z mikrobloga

Wiem że parę osób jeździ(ło) na Hondzie CMX 500 Rebel.

Chodzi mi po głowie jakiś nieduży, niedrogi motocykl, głównie do jazdy dookoła komina, plus jakiś weekendowy/urlopowy wypad solo.

No i w sumie wybór ograniczyłem do Royal Enfieldów i Hond CMX500/CL500, z nastawieniem na tę ostatnią, nowość 2023.

Silnik jak w małej Rebelce - i o to chciałbym zapytać. Jak się sprawdza? Faktycznie trzeba go wysoko kręcić z racji mniejszej pojemności i jest mniej elastyczny?

To ma być coś do jazdy z prędkościami 80-90km/h, czy przy takiej obroty są jeszcze w miarę niskie a silnik przyjemnie pracuje?


#motocykle #honda
  • 25
@jedzczarnekoty: co do RE (patrzyłem na interceptora 650 i gt continental 650):
- przy continentalu pomimo ogólnie fajnej retro stylówy pozycja była dosyć męcząca. Na Leoncino Trail jest mocno wyprostowana i po 2 sezonach jak dla mnie bardzo wygodna. Ogólnie benek sprawiał na żywo lepsze wrażenie jakościowe i zaskakująco ładnie się prezentował. M.in. full led, fajniejsze lekko terenowe fabryczne laczki, mocniejsze hamulce (podwójne tarcze na przedzie), sztywniejsze odczucie w jeździe, chłodzenie
@persona-dafta: a dosiadałeś Interceptora? Nie ukrywam jest w sumie najmocniejszym konkurentem Hondy, ale o ile byłbym w stanie kupić na jakiejś wyprzedaży coś z 350-tek, to dając te >30k oczekiwałbym już wykonania na wysokim poziomie a te RE które oglądałem/czytałem jakieś testy - cóż, to jest oldschool pełną gębą, jeśli o poziom wykonania też chodzi. Brak lampy led to w sumie jeden z argumentów na nie. Led w obecnym skuterze dosłownie
@jedzczarnekoty: przysiadałeś się do tej Rebelki? Bo mi się też na fotach strasznie podobała, pojechałem do salonu, usiadłem... i nie. Na dużej trochę lepiej ale dalej nie to. Ale to oczywiście subiektywne odczucia. Finalnie skończyłem na Street Twinie do którego od razu poczułem miętę po usadzeniu tyłka.
@aso824: a gdzie, w salonach pustki ¯\_(ツ)_/¯ Ale generalnie wiem że z Rebelką nie poczujemy mięty, jest za niska. Bardziej mi chodziło o odczucia użytkowników nt. silnika, bo to przeprogramowana 500tka z innych modeli. Niemniej spróbuję ją dorwać na jazdę testową.