Wpis z mikrobloga

To nie jest tak, że przez to pudło Lewego tak uważam, ale:

Lewy nie powinien być kapitanem.

Osobiście dla mnie nie nadaje się na rolę lidera. To jest gość za spokojny i zbyt ułożony. Do tego potrzeba odpowiedniego mentala.

Niewiem czy widzieliście tego VLOGA z Łączy Nas Piłka.. Lewy motywuje kolegów jakby zaraz miał iść w kąt i się popłakać, brzmi to sztucznie, ton głosu itd. Mnie by to kompletnie nie chwyciło za serducho. Brak charyzmy jako przywódca.
Do roli kapitana moim zdaniem pasuje bardziej człowiek pokroju: Glik. Zaryzykuje, ale może nawet Szczęsny.. Prawda jest taka, że chyba nie ma idealnego kandydata.
Jeżeli wszystko będzie ok to uważam że Bielik będzie dobrym kapitanem w przyszłości, ma bardzo dobry mental.

Lewy został kapitanem żeby ładniej to na papierze wyglądało i mógł z innymi piłkarzami z TOPki. Bycie kapitanem świadczy po prostu o Twoim statusie piłkarskim.

Jednocześnie jest to szkodliwe dla reprezentacji. Lewy z całym szacunkiem, jest genialnym piłkarzem, ale nie kapitanem.

#mecz #pilkanozna #mundial #reprezentacja #kanalsportowy
  • 16
@MarkoPapszun: A widziałeś poprzednie vlogi z kadry? Jak Lewy usiadł z debiutantem Piątkowskim i mu tłumaczył co zrobił źle i jak powinien zagrać? Pierdzielenie o kapitanie Gliku bo wejdzie do szatni i zacznie drzeć ryj uznam za żart. Nie czerp wiedzy z vlogów Łączy nas piłka. Jestem przekonany że Lewy z każdym młodym rozmawia i daje mu wskazówki - taka jest rola kapitana, a nie darcie mordy w przerwie.
@prezeskuliziemskiej: Oczywiście, że nie. Natomiast Lewy widzę że może chce dobrze, ale nie potrafi rozmawiać z kolegami. Konflikt z Błaszczykowskim, Piszczkiem itd. Podejrzewam, że w kadrze nie jest lubiany i jego uwagi mogą irytować. Nie ma rozwiniętych umiejętności komunikacyjnych i charyzmy "starszego kolegi".
Wydarcie "#!$%@?" to swoją drogą. To też jest ważne. Kapitan to lider. W odpowiednim momencie ma Ci pomóc, dać wskazówke, przytulić a później odpier**ić jak robisz za mało.
@MarkoPapszun: Oczywiście że się nie nadaje na lidera, ale z innych powodów. Z takim statusem jaki ma, to on powinien jechać po PZPNie jak po burej suce za wybór kolejnego betonowego trenera. Zamiast tego siedzi dupa cicho albo lekko napomknie między wierszami bo mu niegdyś kolegów atmosfericzów nie zasługujących na reprę zabierali na zgrupowania i turnieje. Kolesiostwo jak w typowym januszeksie, tylko tyle się liczy ( ͡° ͜ʖ ͡
@MarkoPapszun: Wróżysz trochę z fusów albo na podstawie jakichś krótkich filmików. Jak w Barcelonie ma nawet zostać kapitanem podobno, a tam jednak drużyna wybiera to chyba jednak jakimś liderem jest. Poza tym to co mówisz to się przydaje bardziej wlasnie w klubie, na reprze to oni się spotykają ze dwa trzy razy do roku na 2 tygodnie
Jestem przekonany że Lewy z każdym młodym rozmawia i daje mu wskazówki - taka jest rola kapitana, a nie darcie mordy w przerwie.


@Minieri: Nie zgodzę się, bardzo ważną rolą kapitana jest motywowanie, a Lewy im bardziej się stara tym bardziej mu nie wychodzi bo brakuje mu charyzmy i nie za bardzo potrafi dowodzić grupą. Jego pomoc młodym piłkarzom jest widoczna, kontakt indywidualny z innymi piłkarzami - super, ale to za