Wpis z mikrobloga

@TypowyZakolak: wiesz, najgorsze, że oni mogą kogoś przekonać do tego, żeby zaczekał. Jak ktoś jest mniej zorientowany, da się nabrać i zostanie z ręką w nocniku. Ja miałem niesamowitego fuksa, że udało mi się połapać fajne kontrakty, ale bez tego mógłbym pomarzyć o budowie domu bo ceny mi odjechały przez dwa lata! ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jestem zły sam na siebie, że dałem się tak zbajerować.
@TypowyZakolak: no akurat do 2017r to byl bardzo dobry moment na zakupy z ktorego skorzystalem :). W 2015r RPP obnizyla stopy do poziomu 1.5 i ceny zaczely rosnac. Teraz jestesmy w odwrotnej sytuacji bo stopy mocno poszly w gore a kredyt siadl. Mieszkania do 600k jeszcze sie sprzedaja , ale domy i duze mieszkania juz ceny spadaja. Polecam platna apke adradar.pl i tam to dobrze widac. Tylko wg mnie okazje beda
@TypowyZakolak: rynek nieruchomości jest taki, że metr metrowi nie równy. metr w sosnowcu a warszawie to nie to samo. Metr w nówce sztuce a wielkiej płycie też. Serio, już teraz widzę w wielkiej płycie na ochocie obok szczęścliwic poniżej 10k, ale co z tego, i tak nie chcę tego kupować ¯\_(ツ)_/¯.
Ale w tym przedziale rynkowym pewnie demografia faktycznie obniży ceny.
A z drugiej strony, co nadpodaż mieszkań w wielkiej płycie
Za 700k to postawi i wykończy nowoczesne 130-140m^2 z palcem w de, a jeśli sam zrobi część robót, to 100k taniej, jeśli to rzeczywiście prosty projekt i bez ambicji na ogród rodem z "Dynastii".
@TypowyZakolak: No ale u mnie będzie spory ten dom (około 250mkw z garażem w bryle, sam garaż z 35mkw - dwustanowiskowu), ale znów - system gospodarczy, okna PCV a nie alu, itp. itd. Samemu sporo jestem w stanie sobie ogarnąć, więc powinno być ok. Lubię się poruszać, mam znajomych którzy robią w budowlance, to i ceny nie jak dla klienta z ulicy, tylko jak dla dobrego kolegi.
@CaptainSparrow: Hm. No ja na siłownię i warsztat mam poddasze (nieużytkowe), więc powierzchnia na to niejako sama się zrobiła. A salon to mam tyciuśki, jak w bloku :) 0 dzieci.

Działka "docelowa" ? Bo u mnie jest przejściowa działka i przejściowy dom ( ͡° ͜ʖ ͡°) IMO nie warto budować super domu w miejscu, które wcale nas nie zachwyca. A zachwycające działki są odpowiednio droższe.

Poza tym
@TypowyZakolak: znajomi i przyjaciele pobudowani, w rodzinie sporo architektow wiec i wiem czego unikac. Działka myślę raczej docelowa (chociaz nigdy nie mow nigdy), w Polsce raczej juz wiecej nic budowal nie bede (emerytura w cieplych krajach mi się marzy). Rozowa i ja zdalni, bardzo blisko cywilizacji, a jednocześnie na uboczu. Powiat, to i zycie kosztuje drobne.