Wpis z mikrobloga

@TypowyZakolak: wiesz, najgorsze, że oni mogą kogoś przekonać do tego, żeby zaczekał. Jak ktoś jest mniej zorientowany, da się nabrać i zostanie z ręką w nocniku. Ja miałem niesamowitego fuksa, że udało mi się połapać fajne kontrakty, ale bez tego mógłbym pomarzyć o budowie domu bo ceny mi odjechały przez dwa lata! ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jestem zły sam na siebie, że dałem się tak zbajerować.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: Działkę już mam dogadaną, zostały formalności. Przyszłe święta u siebie w nowym domu jak dobrze pójdzie. Worek kasy jest. Liczę, że gospodarczym w 600-700k + działka się zmieszczę. Bardzo minimalistyczny dom, nowoczesny.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: no akurat do 2017r to byl bardzo dobry moment na zakupy z ktorego skorzystalem :). W 2015r RPP obnizyla stopy do poziomu 1.5 i ceny zaczely rosnac. Teraz jestesmy w odwrotnej sytuacji bo stopy mocno poszly w gore a kredyt siadl. Mieszkania do 600k jeszcze sie sprzedaja , ale domy i duze mieszkania juz ceny spadaja. Polecam platna apke adradar.pl i tam to dobrze widac. Tylko wg mnie okazje beda
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: Przecież zaraz będzie tanieć! ekipy będą za chleb z czarną kawą robić, sami tak piszecie xD ech, słaby baicik Ci wyszedł xD Albo nie czytaszz ze zrozumieniem - 700k na sam dom. Systemem gospodarczym.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: rynek nieruchomości jest taki, że metr metrowi nie równy. metr w sosnowcu a warszawie to nie to samo. Metr w nówce sztuce a wielkiej płycie też. Serio, już teraz widzę w wielkiej płycie na ochocie obok szczęścliwic poniżej 10k, ale co z tego, i tak nie chcę tego kupować ¯\_(ツ)_/¯.
Ale w tym przedziale rynkowym pewnie demografia faktycznie obniży ceny.
A z drugiej strony, co nadpodaż mieszkań w wielkiej płycie
  • Odpowiedz
Za 700k to postawi i wykończy nowoczesne 130-140m^2 z palcem w de, a jeśli sam zrobi część robót, to 100k taniej, jeśli to rzeczywiście prosty projekt i bez ambicji na ogród rodem z "Dynastii".
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: No ale u mnie będzie spory ten dom (około 250mkw z garażem w bryle, sam garaż z 35mkw - dwustanowiskowu), ale znów - system gospodarczy, okna PCV a nie alu, itp. itd. Samemu sporo jestem w stanie sobie ogarnąć, więc powinno być ok. Lubię się poruszać, mam znajomych którzy robią w budowlance, to i ceny nie jak dla klienta z ulicy, tylko jak dla dobrego kolegi.
  • Odpowiedz
@CaptainSparrow: Jak masz znajomych i dużo zrobisz sam to dasz radę.

Pytanie, czy na pewno potrzebujesz aż takiej wielkiej bryły. Ile masz dzieci? Bo jak mało, to weź pod uwagę czas potrzeby np. na sprzątanie tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: aktualnie 0, planowana dwójka. Ale musi być miejsce na siłownię, spory gabinet, duży salon (tak z 60-70mkw z otwartą kuchnią), miejsce gościnne, może jakiś pokój gier. Wot, zabawy klasy średniej ;)
  • Odpowiedz
@CaptainSparrow: Hm. No ja na siłownię i warsztat mam poddasze (nieużytkowe), więc powierzchnia na to niejako sama się zrobiła. A salon to mam tyciuśki, jak w bloku :) 0 dzieci.

Działka "docelowa" ? Bo u mnie jest przejściowa działka i przejściowy dom ( ͡° ͜ʖ ͡°) IMO nie warto budować super domu w miejscu, które wcale nas nie zachwyca. A zachwycające działki są odpowiednio droższe.

Poza tym
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: znajomi i przyjaciele pobudowani, w rodzinie sporo architektow wiec i wiem czego unikac. Działka myślę raczej docelowa (chociaz nigdy nie mow nigdy), w Polsce raczej juz wiecej nic budowal nie bede (emerytura w cieplych krajach mi się marzy). Rozowa i ja zdalni, bardzo blisko cywilizacji, a jednocześnie na uboczu. Powiat, to i zycie kosztuje drobne.
  • Odpowiedz