Wpis z mikrobloga

@CaptainSparrow: To jeśli jesteście zdecydowani i macie takie zaplecze rodziny/kumpli (architekci, budowlańcy, etc.) to raczej luzik.

Ja za parę lat na bank zbuduję kolejny. ;)

Mi niestety nikt nie pomagał, więc pewne rzeczy odkrywam po fakcie ;)
  • Odpowiedz
700k + działka (działka oddzielnie). Ale dom spory, licze około 250mkw


@CaptainSparrow: Licząc spokojnie ok 3,5kzł/m2 to przy tym metrażu 700k może być mało.

a jeśli sam zrobi część robót, to 100k taniej


@TypowyZakolak: Aktualnie ceny robocizny są tak odjechane, że ja na samej płycie fundamentowej jestem ok 35-40k do przodu. Płyta 180m2 kosztowała mnie 60k, przy czym wycenę od firmy miałem na 100k. Rozmawiałem z facetem, który buduje ten
  • Odpowiedz
Płyta 180m2 kosztowała mnie 60k


@Tomus88: Ładnie. Mnie zwykłe gównofundamenty kosztowały z 50k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Grząski teren, stal po 4.8k i parę ton piachu do dowiezienia, po cenie złota. Chyba najbardziej debilny etap budowy to był. Na szczęście na pozostałych miałem już w miarę normalne ceny (o ile dzisiejsze ceny można nazywać normalnymi oczywiście).

Teraz gostek chce 5k za 52m podbitki. Tia. Samemu nie mam
  • Odpowiedz
Grząski teren, stal po 4.8k i parę ton piachu do dowiezienia


@TypowyZakolak: Nie liczyłem w tym wymiany gruntu na metr, ale sąsiad, który obok startuje z budową i ma zwykły fundament i tak musiał wymienić grunt tak samo jak ja. Ja to liczę jako koszt zakupu działki.
Swoją drogą ja za stal płaciłem 5,5k, a za XPS 560zł/m3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

5k za 52m


@TypowyZakolak:
  • Odpowiedz
Swoją drogą ja za stal płaciłem 5,5k, a za XPS 560zł/m3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tomus88: Ałc :) No mi bez tych okołoziemnych prac by wyszło mniej, ale i tak w ch* drogo jak na coś o podstawie 12,5 x 9,5.

Grube przegięcie, za m2 wymurowania ściany chcą teraz 60zł.


@Tomus88: No nie ukrywam, że cena z dupska. Zobaczymy, co się uda ugrać w innym miejscu.
  • Odpowiedz
@Gigamesh: czyli nie myślał dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak ogólnie to gość popełnił prosty błąd: demografia nie jest równomierna :)

Na jakiejś wsi 100km od wojewódzkiego masz -70% w 20 lat, w powiatowym +20% prognozowane. Ale mieszkań się nie buduje na tej wsi, więc branie średniej prowadzi na manowce, bo liczy się rynek lokalny.

Kolejny błąd: pomijanie rosnącego udziału singli w społeczeństwie. Udział singli zwiększył
  • Odpowiedz