Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Drogie Mireczki i Mirabelunie

Jestem spoza #pracawit ale chciałbym trochę ukierunkować swoją karierę trochę w tym kierunku, w związku z czym zarówno biorąc pod uwagę moje wykształcenie i dotychczasowe doświadczenie (no i w sumie zainteresowania) myślałem o tym, żeby zacząć robić coś w kierunku #cyberbezpieczenstwo (prawnik here) . Moje widzenie, nie do końca może prawdziwe, więc jakby co to proszę o zdebunkowanie jest takie, że skoro mam doświadczenie w #rodo to cybersecurity jest jednak trochę pokrewne.

No i pytanie jak zacząć. Czytałem tutaj i nie tylko tutaj, że kurs HackerU się nie opłaca, żeby ewentualnie robić sobie hackthebox , ale co dalej, czego się uczyć i jak zacząć ?

Dzięki z góry za odpowiedzi :3

#programista15k #it

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637ed4524bf3873cacec0da8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 23
Moje widzenie, nie do końca może prawdziwe, więc jakby co to proszę o zdebunkowanie jest takie, że skoro mam doświadczenie w #rodo to cybersecurity jest jednak trochę pokrewne.


@AnonimoweMirkoWyznania: @NoMoreTearsJustSmile: xD nie nie jest, przede wszystkim zanim weźmiesz się za cyber security to wypadałoby umieć programować i w kij innych rzeczy. Poletzam na YouTube kanał John Hammond w tym temacie.
Ale swoją drogą to odpowiem na pytanie OPa.
Cybersecurity ma bardzo wysoki próg wejścia, w porównaniu do np testera.
Bez zaawansowanej wiedzy aspektów sieciowych, uwierzytelniania itd nie podchodziłym do tematu.
@AnonimoweMirkoWyznania: moja porada - zostań w prawie, a wiedza z zakresu cybersec przyda ci się przy obsłudze firm. I tak będziesz musiał się z działem IT konsultować przy pisaniu jakichkolwiek pism/pozwów/czegokolwiek, a przynajmniej będziesz wiedział co w ogóle co do ciebie mówią jak zarzucą dwudziestym akronimem w rozmowie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: no dobrze. Nie słuchaj tych wszystkich co tutaj powyżej.

Przygoda w Cybersecurity jest bardzo fajna i nie trzeba być ani programistą, ani sieciuchem, a z uwierzytelniania wystarczy Wikipedia.

To co Ci mogę polecić to obecnie jest dużo kursów na Udemy po 9.99$ - kup sobie jakis kurs o dobrych opiniach, posłuchaj, poobserwuj w co chciałbyś wejść.
Wpisz sobie Security+ albo jakiś inny przygotowujący do entry level certyfikatu.

Szkoła security ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@simonides: powodzenia to chyba OPowi należy życzyć ;) ja już jakiś czas siedzę w branży.

Uwierzytelnianie na angielskiej Wiki jak się ktoś zagłębi i będzie drążył dalej jest dostatecznie dobrze opisane, nawet z ciekawym kontekstem historycznym, rozróżnieniem autoryzacji itd ;)
OP: No ok dlatego pytam czego się uczyć i jak zacząć i tylko wspominam że słyszałem i spotkałem się z takimi ogłoszeniami gdzie ta ochrona danych jest jednak łączona z cyberbezpieczeństwem (od strony compliance etc).

Dlatego dodałem wpis z anonimowych bo spodziewałem się wyśmiania i się nie pomyliłem xD

@NoMoreTearsJustSmile: @WPoszukiwaniuStraconegoRigczu: @KondominiumKatoSocjalistyczne:
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
Dlatego dodałem wpis z anonimowych bo spodziewałem się wyśmiania i się nie pomyliłem xD


@AnonimoweMirkoWyznania: no dobrze, że dodałeś z anonimowych, bo jakbyś że swojego konta dodał to byśmy cię wystalkowali i poszli we trójkę wyśmiać cię w pracy i byśmy to też wysłali twojej rodzinie i środowisku z pracy no i twojemu kotu też ( ͡° ͜ʖ ͡°). Więc generalnie uniknąłeś apokalipsy ( ͡° ͜