Wpis z mikrobloga

Myślę, że czeka nas zmiana mentalności banków pod kątem tych osób co są na ryczałcie, ponieważ mało się o tym mówi, a banki liczą zdolność takich osób w sposób żenujący (wyjątek branża it). Oczywiście zmiana pod kątem kredytów hipotecznych. #nieruchomosci
  • 7
@ohionek: Imo może być ciężko poza it/lekarzami. Nad bankami też czuwa wiele regulacji z ryczałt to grząska sprawa. Choć przyznaję, że dziś sensownie zarabiać da się tylko na ryczałcie i coraz większa liczba osób zajmujących się zarządzaniem przechodzi na b2b.
@ohionek: @Wygryw_z_wyboru: na ryczałcie w IT szansa na kredyt znikoma; miałem w idea banku linię kredytowa na 50k - praktycznie za darmo dali to wziąłem :) jakieś grosze za odnowienie; kompletnie z tego nie korzystałem po 2018 ale sobie było; bank przejęło Pekao, które stwierdziło ze pita potrzebują do odnowienia i zestawień miesięcznych. Wysłałem - odpisali że nie mam zdolności :) fv high-level seniora na ryczałcie 8.5 ;) koleżanka z
@ohionek: wiesz może jaki procent przychodu na ryczałcie banku biorą pod uwagę do wyliczania zdolności dla IT?


@Wygryw_z_wyboru: W przypadku działalności gospodarczej i rozliczaniu się z US w formie ryczałtu wystąpią bardzo duże różnice między bankami. Zdolność kredytowa będzie zależała od branży, deklarowanych kosztów, składek na ubezpieczenie i innych parametrów.

Uznanie, że w przypadku ryczałtu bank przyjmuje pewną część przychodów jako dochód to zbyt duże uproszczenie - w systemach banków