Wpis z mikrobloga

Boże, ale te nowe pokemony to gówno. Dałem się wrobić po Arceusie, bo miałem nadzieję, że dostanę po prostu ulepszonego Arceusa, a dostałem technicznego bubla z powycinanymi mechanikami. Mechanicznie jakiejś tragedii nie ma, choć usunięcie łapania przez rzucanie pokeballem, lurowania pokemonów owocami, czy usunięcie wysokiej trawy, przez co skradanie się jest teraz zupełnie bezużyteczne boli.
Ale gameplay gameplayem, ale technicznie to jest taki bubel jakiego nigdy nie widziałem. Tak, przebija nawet Cyberpunka.
Wygląda to to jak gówno, ale przynajmniej działa #!$%@?. Obiekty często są oteksturowane najtańszym kosztem w nieskończoność powtarzającą się teksturą wypełniającą obiekt, zasięg rysowania obiektów to jest jakiś żart i dotyczy to też pokemonów, co dość mocno wpływa na gameplay, bo przez to, że pokemony pokazują się zaraz przed postacią cały czas się w nie wchodzi, co rozpoczyna walkę. A no i prawie wszystko co jest dalej niż parę centymetrów od postaci animuje się w 2 fpsach. No, ale jak już wspomniałem przynajmniej działa jak gówno, a że wygląda na to, że animacje są powiązane z klatkami to ma się wrażenie, że cały czas gra działa w zwolnionym tempie (bo rzadko kiedy widzimy 30 fpsów). Już nawet nie będę wspominał o glitchach...
Ogólnie nie polecam, gra jest ewenementem jeżeli chodzi o jakość na premierę, a w 2022 naprawdę trzeba się postarać o to, żeby ludzie na to narzekali ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wstyd mi, że to kupiłem, ale Arceus był na tyle dobry, że dałem się złudzić nadzieją, że gamefreak jeszcze umie robić gry. Następne pokemony najpierw spiracę.
#nintendoswitch #pokemon
  • 6
@michaloxs: co ci mogę powiedzieć kolego, game freak ma graczy w dupie, liczy się tylko zadowolenie zarządu. wypuscili grę przed świętami? tak. 10 milionów egzemplarzy już zeszło? no tak. dobije do 20 milionów w święta? pewnie tak.
@Kiubi: @Straznik_Kalorii: Pierwsze poksy od X/Y, które kupiłem. No Arceus mi dał nadzieję, spodziewałem się co najmiej tego samego, w najgorszych snach nie spodziewałem się, że tak to będzie wyglądać. Od teraz gamefreak ląduje na liście studiów, których gry najpierw ogrywam na piracie.

@mirindo: Wątpię, że to #!$%@?ą, bo patałachy z gamefreaka pewnie nawet za bardzo nie wiedzą jak. Z resztą o ile może wydajność poprawią, tak wątpię, że