Wpis z mikrobloga

  • 2
@gorzki99 no, klasycznie wjechał dowodzik anegdotyczny ( ͡º ͜ʖ͡º)
Odpowiem podobnie - dlaczego więc ciężcy pacjenci nie idą do jednej przychodni i w niej się da, a do drugiej idą i się nie da?
Mógłbym pisać o tym, że niektóre osiedla są zamieszkałe przez starszych ludzi, którzy mają dużo problemów zdrowotnych przychodzących wraz z wiekiem, a inne, w dużej części nowe przez młodych, którzy chodzą do lekarza
  • Odpowiedz
@gorzki99: no to jak lekarz poświeci pacjentowi 20 mintut a przychodnia 10 to znaczy że z każdym będzie miał 10 minut opóźnienia to twoja orientacyjna godzina się opóźni i będziesz musiał czekać więc co się purtasz, skoro tylko potwierdziłeś to co napisałem? xD

Widzę, że wy macie jakiegoś pecha w rodzinie i wszyscy giniecie przez lekarzy. Pechowiec i hipochondryk z ciebie straszny.
  • Odpowiedz
Ale patrząc na tekst o czytaniu ze zrozumieniem i chlopskorozumizm w dwóch komentarzach jakie wyczytałem z Twojej strony na tym zakończę, bo szkoda mojego czasu.


@Angmac: szkoda to mojego czasu ale weekend wiec niech strace. Wies co to statystyka? Ja nie mowie o osiedlach nowopowstalych gdzie mieszkaja sami mlodzi. Mowie o normalnym tatystycznym osiedlu. Z kilkoma prychodniami. I o tym ze w tej jednej jeszcze nigdy nikt nie zostal przyjety zgodnie
  • Odpowiedz
Pechowiec i hipochondryk z ciebie straszny.


@gracilis: Nie wszyscy. A i taki ze mnie hipohondryk ze tabletek nie biore zadnych a lekarza widze raz na jakis 5 lat (pomijajac okresowe ale to pracodawca wymaga).
  • Odpowiedz
Ile ty masz lat? Całkiem serio pytam


@gracilis: 42 a co? Boli ze znam swiat takim jaki jest a nie takim jak sie Ci wydaje ze powinien byc? Rozumiem ze swoich sie broni ale musza byc ku temu jakiekolwiek, przynajmniej najmniejsze, podstawy.
  • Odpowiedz
@gorzki99: Faktycznie żaden. W poprzednim wątku pisałeś o tym, że miałeś kosmiczne ciśnienie i zawał serca po czym okazało się żę nic tobie nie jest. Na dodatek miałeś pretensje do lekarki z POZ że chciała wezwać ZRM żeby zabrał cię do szpitala. Tutaj masz pretensje, że płacisz składki i lekarz nie czeka na wielkiego panicza żeby przyjąć bez kolejki. Jeszcze coś piszesz że lekarze wymordowali tobie całą rodzinę. Przy czym za
  • Odpowiedz
wiesz co, często w gabinetach jest karteczka "godzina wizyty jest godziną orientacyjną". Bywa tak, bo rejestratorki zapisują co 15 minut pacjenta, a bywa różnie, na skierowanie/receptę wystarczy 5 minut, a czasami 20 minut na pacjenta to za mało. Łatwo się komentuje każdemu, jak się nigdy nie było po drugiej stronie barykady.


@ankast3: zawsze zapisuje się więcej niż wejdzie a lekarz #!$%@? jak może na szybko, bo jest za mało lekarzy a
  • Odpowiedz
@gracilis: no pialem bo wasnie ija jakies 5 lat od mojego ostatniego kontaktu z lekarzem. I zno to samo. Poprzednio zrezygnowalem z oczekiwania na sor jak widzialem ze jeden pacjent jest przyjmowany co 90 minut a bylo 10 przedemna. Wrocilem do matki po jej tabletki na cisnienie (wtedy jeszcze zyla) To byl moj poprzedni kontakt z lekarzem w moim temacie. W miedzyczasie mialem ich sporo z powodu matki.

Unikam lekarzy jak
  • Odpowiedz
Czy ja dobrze rozumiem, masz nadciśnienie, nie bierzesz leków, jesteś zdrowy?


@gracilis: Dobrze rozumiesz. mam nadcisnienie od zawsze. Przy ostatnim incydencie (tym o ktorym wspomnialem gdzie nie doczekalem sie pomoc na sor) po konsultacji z lekarzem i miesiacu brania tabletek i miesiacu po odstawieniu lekarz stwierdzil ze nie musze brac dalej. To nie jest nadcisnienie 200/150 tylko zazwyczaj mam ok 140 na ok 90-95. lekarz stwierdzil ze jest stabilnie i nie
  • Odpowiedz
Ale za to co ponizej to bym powiesil za jaja jasniepana lekarza


@gorzki99: no tak bo jaśnie pan lekarz powinien odpalać stoper i jak wyczerpiesz swoje 15 min na wizytę #!$%@?ć cię za drzwi, bo kolejny xD Niektórzy to oderwani od rzeczywistości grubo widzę.
  • Odpowiedz
Niektórzy to oderwani od rzeczywistości grubo widzę.


@andrej2: Albo patrzysz w lustro albo okuliste polecam.
W mojej przychodni jakos tak jest ze max opoznienie to 4 minuty. jak z matka chodzilem do jej przychodni to 2 godiny nie byly niczy dziwnym.

To sie da czy sie nie da?

Tej a jeszcze lepiej ialem jak kilka lat temu zawitalem na sor. obsluga jednego pacjenta trwala 90 minut. Z czego pacjent byl 10
  • Odpowiedz
Ale jaki dochód posiadają?


@dal_: Niech sie zastanowie... 500+? Dodatki socjalne? Itp itd.
Nie przypominam sobie zeby z tych pieniedzy byly odprowadzane skladki. Ale kto wie...
  • Odpowiedz
Nie, od tych pieniędzy nie są odprowadzane składki. Technicznie nie jest wliczane to do dochodu.


@dal_: No wlasnie. kase dostaja, skladek nie placa ale lekarza maja. I jak w tym kraju ma byc dobrze?
  • Odpowiedz