Wpis z mikrobloga

Są lekarze i "lekarze", taka jest prawda jak w każdym zawodzie. Ale coraz bardziej się przekonuje że dopóki prywatnie się nie zapłaci to jest 90% szans na trafienie tych z drugiej kategorii...
  • Odpowiedz
Są lekarze i "lekarze", taka jest prawda jak w każdym zawodzie


@ButtHurtAlert: Jasne i pelna zgoda. Wszedzie tak jest. Roznica polega na tym ze lekarze chca byc postrzegani jako cos extra (no bo tyle sie uczyli, no bo ratuja zycie itp)

Ale dopoki nie oczyszcza swoego srodowiska z tych "lekarzy" to niech sie nie domagaja szacunku. Sami o swoje nie dbja a mam wierzyc ze zadbja o kogos innego?

Dbaja tylko
  • Odpowiedz
jeszcze nie słyszałem by kurier miał godzine dostarczenia paczki. Zawsze albo 8-15 albo 15-22. XD

Ewentualnei w ogóle nie będzie próby dostarczenia i typ wywali na ciebie jaja i paczka wróci co też mi się zdarzało.

A numeru kontaktowego do firmy normalnego nie ma, tylko płatny. Dzwoń i zapłać za 10 minut wiszenia na infolini i zapłać 12,30zł za "przyjęcie do wiadomości" zgłoszenia. xD


@wuwuzela1: A co to wnosi do watku
  • Odpowiedz
No biorą, bo każdy to niestety musi płacić. Nic z tym nie zrobie.


@dal_: KAZDY PRACUJACY

Drobna roznica ze palci kazdy pracujacy a korzysta kazdy pasozyt. Ot tak ciut ciut roznica.

Ale w takim bagnie zyjemy i nic z tym nie zrobimy. Znaczy sie moznaby zrobic jakby to soleczenstwo bylo normalnym spoleczenstwem a nie roszczeniowa kupa zalosnych ....
  • Odpowiedz
ale no nie wnikajmy.


@ankast3: Pewnie ze nie wnikajmy. Biedni lekarze. Cierpia katusze, zarabiaja malo i pracja 24h na dobe. W szystko w sluzbie ludziom. Nic dla siebie. Jak mozna cos zlego na ich temat powiedziec. No to nie wypada. Biedni oni.
Dac im podwyzki i skrocic czas pracy. To im sie po prostu nalezy. NIe po to sie tye przeciez uczyli.

A teraz koniec sarkazmu. Tak widze 90% lekarzy. Szkoda
  • Odpowiedz
@gorzki99: Jestem ze środowiska, widzę patologię, nie zamiatam pod dywan. Tylko nie wiem, bywa też tak, że masz "znajomego" lekarza, to masz jakieś profity z tego, możesz jakąś wizytę mieć szybciej, etc. to nagle nie narzekasz. Co do sarkazmu, jak jesteś młodym lekarzem na rezydenturze, to żeby zarobić, musisz dużo #!$%@?ć, chociaż wszyscy widzą od razu jakieś chore kwoty na Twoim koncie i przysłowiowe "pokaż lekarzu co masz w garażu". Można
  • Odpowiedz
ale też jak ktoś mówi tylko o pieniądzach, to mówie- zapraszam.


@ankast3: Malo kiedy da sie normalnie porozmawiac. Szanuje.

Jak jest tak zle to zapraszam do "biedronki". Jak bedzie? Tylko pamietaj ze kawy sie tam nie napijesz.
A i jak cos spierdzielisz to raczej za to odpowiesz. To nie budzdetowka. Tam nie ma tak ze swoi swoich kryja. No i trza pracowac.

Przykro mi. Troche juz na tym swiecie zyje. Na
  • Odpowiedz
  • 1
@MondayPL @gorzki99 oho, sędziowie się pojawili, wypowiadają się, nie znając realiów ( ͡º ͜ʖ͡º)
Standardowa karteczka, na wypadek gdyby ktoś się pruł, że jest pół godziny opóźnienia, a tymczasem trafił się pacjent, któremu trzeba zrobić coś więcej niż osłuchanie, np. duszące się dziecko, zasypiający facet z bradykardią. POZ to nie fabryka, a często lekarz ma narzucone nawet nie 15-20 min na pacjenta, a np. 10, a wtedy
  • Odpowiedz
@Angmac: oho pojawil sie ktos niepotrafiacy czytac ze zrozmieniem. Nie przejmuj sie - na wypoku to norma.

Upraszcajac zebys nie msial sie wysilac:
Dlaczego w jednej przychodni sie da a w drugiej sie nie da? Ta druga jest w jakims rejonie ze ma wiecej przypadkow wymagajacych dluzszego zajmowania sie pacjentem? Czy moze dziala jak magnes i ci z ciezszymi przypdkami chodza tam a wszyscy inni do innych przychodni?
  • Odpowiedz
@MondayPL
@gorzki99

Jakby wam lekarz w połowie wizyty powiedział "do widzenia, pana czas się skończył, mam kolejnego pacjenta" to stara nie zdążyłaby nagotować wam bigosu bo takiej sraki byście oboje dostali xD
  • Odpowiedz
No to można skrócić do „każdy który posiada jakikolwiek legalny dochód”.


@dal_: Nie mozna tak skrocic. Roszczeniowa patologia tez posiada dochod a nie placi skladek.

Akurat do emerytow to nie bardzo mm sie jak cepic - skoro ma emeryture to pracowal. Dlaczego teraz ma zdychac soro skladki odprowadzal cale zycie (i jak piszesz - odprowadza nadal)
  • Odpowiedz
Jakby wam lekarz w połowie wizyty powiedział "do widzenia, pana czas się skończył, mam kolejnego pacjenta" to stara nie zdążyłaby nagotować wam bigosu bo takiej sraki byście oboje dostali xD


@gracilis: moja stara juz nie zyje (notabene dzieki lekarzowi). Moja babcie wypisali ze szpitala niecala dobe po wykryciu krwi w stolcu. zmarla niecale 2 doby po wypisaniu.

A to ile lekarz ma na pacjenta ustala przychodnia a nie lekarz. Lekarz ma
  • Odpowiedz