Wpis z mikrobloga

Mircy mam zagwozdkę co zrobić.

Jakiś czas temu w sklepie Internetowym Lavard (tak, to właśnie ten sam producent co został jakiś czas temu ukarany za fałszowanie składu ubrań xD) kupiłem kilka par spodni. Równo po 2 tygodniach (normalnie to robię znacznie wcześniej, ale akurat wtedy miałem dłuższy wyjazd i zeszło to na dalszy plan) wysłałem im e-mailem wiadomość, w której napisałem, że chce zwrócić część zamówienia. Następnego dnia dostałem odpowiedź i tydzień później nadałem przesyłkę. Kilka dni później odebrali przesyłkę i następnie zażądali potwierdzenia nadania wraz z jego datą xD ponieważ stwierdzili, że nie dotrzymałem terminów w których zwrot mi przysługuje. Całe szczęście miałem jeszcze papierek z nadania, więc im go wysłałem, ale i tak stwierdzili, że nie dochowałem terminów. Tłumaczyli to tym, że nigdy nie dostali ode mnie wiadomości z oświadczeniem o chęci zwrotu. Odpowiedziałem im na tę wiadomość, ale dalej była cisza.

Dzisiaj widzę, że nadali do mnie paczkę xD

No i teraz pytanie: co mogę z tym zrobić? Nie odbierać przesyłki i kłócić się dalej? Uderzać do UOKiK-u?

Oczywiście z mojej strony sprawa się opiera na interpretacji, że mam 14 dni na przesłanie im oświadczenia o zwrocie towarów i od tego momentu mam 14 dni na nadanie przesyłki zwrotnej. Moja interpretacja pokrywa się z tym co jest napisane tutaj: https://www.rp.pl/konsumenci/art2252021-ile-dni-ma-klient-na-zwrot-towaru-kupionego-przez-internet
ale dopuszczam, że mogę się mylić.

#zakupy #prawo #lavard (xD) #modameska #kiciochpyta
  • 4
@Adams_GA: Kalendarium:
- 20.10.2022 - składam zamówienie w sklepie Internetowym
- 24.10.2022 - odbieram przesyłkę od kuriera (godzina 9:55 jeśli ma to znaczenie)
- 07.11.2022 - wysyłam oświadczenie o zwrocie (godzina 10:23 jeśli ma to znaczenie)
- 08.11.2022 - dostaję info od sklepu, że proszą o odesłanie
- 15.11.2022 - nadaję paczkę
- 21.11.2022 - otrzymują paczkę i zaczynają dyskusję, w której przyznają mi rację, że mam 14 dni na odesłanie