Wpis z mikrobloga

#zalesie #dobrazmiana #pracbaza dopadła mnie sytuacja gosporadcza w końcu. Magazyn polskiego "rekina" biznesu, LPP Brześć Kujawski. Masowe zwolnienie w firmie. 200+ ludzi bez żadnego ostrzeżenia. ja to i tak miałem szczęście bo byłem na urlopie (trochę przymusowym, żeby "wykorzystać do końca roku". #!$%@? wiedzieli i kłamali prosto w oczy) ale działy to się dantejskie sceny podobno dla tych co byli. #!$%@? lista Shindlera, zebrali wszystkich, wyczytają cię, ochrona odprowadza do szafki po rzeczy, i tyle, ani dziękuję, za to idź się #!$%@?ć.
Ludzi w środku zmiany #!$%@?. idę spać mam pracę, budzę się nie mam. tylko sms że do końca umowy (1 grudnia) urlop i proszę już nie przychodzić, tylko zadzwonić w poniedziałek i umówić się na oddanie rzeczy. szmaty, najśmieszniejsze że nic im nie można nawet zrobić bo na czas określony. po prostu nie przedłużyli umów. 200 osobom. gdzie za każdym razem ostatniego dnia dopiero się dowiadywałeś czy ją masz czy nie masz. A teraz z zaskoczenia wzięli i powywalali kilka dni przed końcem. I teraz zrób coś z życiem, mieszkaj na #!$%@? gdzie to jedna z niewielu sensownych firm, albo wyjedź do większego miasta gdzie ledwo utrzymasz się wynajmując. Byłem wózkowym poziomego składu, 3k na rękę. Naiwny myślałem że uda mi się uzbierać żeby utrzymać się na studiach (bo rodzina biedniejsza niż bogatsza, za swoje muszę iść). #!$%@? uzbieram.
Typowe. jak byłem na emigracji to rozpętała się #!$%@? rona i uciekałem z Anglii busem przez 30+ h, kiedy to jeszcze nikt nic nie wiedział i kompletna panika była. już loty zamknęli, nie chciałem zostać w obcym kraju nie wiedząc co to będzie dalej. 16km korka przed granicą i dusza na ramieniu bo nie wiesz czy cię wpuszczą czy nie. pierwszy w gminie na kwarantannie. Jak się rozniosło to mi nawet starego do sklepu #!$%@? nie chcieli wpuścić. Nie mam już #!$%@? siły. Kompletnie. Utknąłem na amen na moim wypiździejewie. Powiedział bym "I'm out" ale to #!$%@? a nie wyjście.

O, takie coś ktoś z zwolnionych wysmarował (nie ja)
https://www.facebook.com/groups/1278831562262189/permalink/2956681854477143/
  • 132
Typowe. jak byłem na emigracji to rozpętała się #!$%@? rona i uciekałem z Anglii busem przez 30+ h, kiedy to jeszcze nikt nic nie wiedział i kompletna panika była. już loty zamknęli, nie chciałem zostać w obcym kraju nie wiedząc co to będzie dalej


@TeselACC: nie wiem czy to brak doświadczenia czy jakieś nieogarnięcie życiowe? Czemu ciągle uciekasz? Czemu dajesz się tak traktować? Czemu "uciekałeś" z jakimś busem z uk jak
@ainam102: to PiS odpowiada za sytuacje w kraju. Jakbyś nie zauważył już po covidzie, a ceny surowców dawno wróciły do normy sprzed wojny. Wam pisuarkom to już ładnie się odkleiło przy tym korycie
@TeselACC: spotkala mnie identyczna sytuacja na magazynie w UK, bylem zatrudniony przez agencje pracy i przed koncem nocnej zmiany kolo 5 rano przyszedl team lider pozbieral ludzi z stanowisk na spotkanie i powiedzial tylko, dziekujemy za prace, nie bedziecie juz potrzebni ( ͡° ʖ̯ ͡°) fatalne uczucie ale mam nadzieje ze ci sie ulozy mirku
Typowe. jak byłem na emigracji to rozpętała się #!$%@? rona i uciekałem z Anglii busem przez 30+ h,


@TeselACC: Bardzo Ci współczuję. Naprawdę! Ale postąpiłeś fatalnie wracając z Anglii do tego polaken-qrvidołka. Co teraz możesz zrobić? WYJEŻDŻAJ! Tu nie masz na co liczyć.
@TeselACC: Możesz się cieszyć jak wykopki bo zamknęli biznes w Rosji i ich nie wspierają, a to, że wtopili na tym 300kk, to nie jest istotne. Nie ważne, że odbije się to na pracownikach w kraju. Do tego tak jak piszesz, ten rząd zabija powoli wszystkie firmy. Skoro było to na wsi, to sam wiedziałeś ile osób z Twojej firmy popiera PiS, wiec sami sobie winni i dobrze im tak. Może
Jak się rozniosło to mi nawet starego do sklepu #!$%@? nie chcieli wpuścić


@TeselACC: oglnie jak to nie bait to xD

Ja mu wierzę. Za Covida z młodym pojechałem na urlop na Dolny Śląsk. Jeden turysta zrezygnował z pokoju a jako przyczynę rezygnacji podał, że są tu ludzie ze Śląska (Śląska Górnego, wtedy to przodowaliśmy w liczbie zachorowań). Dobrze, że właścicielka była rozsądną i nas nikt nie zlinczował XDDD
światowa recesja sle to pis winien xD wczesniej nigdy nie zamykali wiekszych zakladow pracy? Z takim podejsciem to niedlugo kury nie beda sie niosly przez pis

@Mrbimbek Fajne podejście. Naprawdę nie ogarniasz ze pewne globalne zjawiska uderzają w kraje z różna siłą bo te kraje się na to przygotowują?
Masz przykład na chłopski rozum. Taki lokalny.
Pada deszcz jeden był cały mokry bo miał tylko koszulkę i spodenki, drugi był mniej mokry
@TeselACC kolejny wpis pokazujący ułomności polskiego prawa. W normalnym kraju pracodawca ma obowiązek poinformować o braku przedłużenia umowy na miesiąc przed jej końcem. Jeśli tego nie zrobi, to umowa jest przedłużana automatycznie na kolejny okres. A w Polsce nadal jak w chlewie, gdzie człowiekiem można ciągle pomiatać...
@TeselACC: jaka umowę miałeś? jesli uop, to pracodawca nie moze non stop dawać na czas ojreslony - trzecia umowa to musi byc juz umowa na czas nieokreślony.

Co do obecnej sytuacji -rozuniem,ze wypowiedzenia nie dostales?? (info smsem albo od znajomwgo to nie wypowiedzenie).

pro tip: :jak załatwisz sobie L4,to "odzyskasz"obecne dni urlopowe, za które przy zwolnieniu otrzymasz ekwialent.

Bardzo wazna rzecz -jesli masz okres wypowiedzenia miesiac, to jesli podpiszesz od nich