Wpis z mikrobloga

Muszę zareklamować opony do intercarsa i muszę wysłać je kurierem na ich adres i teraz pytanie jak to zrobić? Przyszły w stretchu po 2 opony w paczkach. Próbuję to na furgonetka.pl ogarnąć ale no nie wiem, wszędzie mam sprzeczne informacje. Z jednej strony na wytycznych dpd jest, że trzeba pakować pojedynczo, a po 2 nie można albo trzeba brać paczkę niestandardową za 70zł i co mam 4 paczki wysłać każda paczka pojedynczo? Jak próbuję to wyklikać na furgonetka.pl to i tak coś nie przechodzi.

Wysyłał ktoś opony kurierem? Jak najlepiej to zrobić?

#pytanie #kurier #samochody
  • 7
@Venzey: apaczka.pl, w zależności od wielkości zobacz po wymiarze co się bardziej opłaci. Masy nie przekroczysz bo paczki są do 30 kg więc dwie oponki na pewno się zmieszczą w kilogramach ale z wielkością może być problem. Pamiętaj, że jak #!$%@? to musisz zrobić tak żeby dziura była ostretchowana bo inaczej kurier nie odbierze
@Venzey:
W DPD opony muszą być pakowane pojedynczo. Maks 1 opona w paczce
W DHL pojedyncza opona o średnicy do 60 cm to przesyłka standardowa. Maks 2 opony w paczce.
W Inpost dwie opony o średnicy do 15" zapakowane jedna na drugiej, to przesyłka standardowa (gabaryt D). Wymagana jest pisemna umowa (dla nadawcy indywidualnego cena to 274,49 zł).
W Pocztexie pojedyncza opona o średnicy do 60 cm to przesyłka standardowa. Maks
@Venzey: Najlepiej spakować po dwie w pudełka kartonowe, wtedy nie ryzykujesz, że naliczą Ci dopłaty za niestandard.
Istotne jest, żeby też nie przekroczyć wagi gabartyowej 30kg, a ją obliczasz według wzoru: długość x szerokość x wysokość/6000= waga gabarytowa. Taki jest przelicznik w DPD, w innych firmach kurierskich trzeba sprawdzić.
@Venzey:
Mała korekta.
Można już nadać gabaryt D w Inpost jako osoba prywatna i koszt to 29,99 zł.
Taniej wyjdzie przez jakiegoś brokera, co ma kuriera Inpost u siebie.
@pcela: mam 16" także nie wyślę przez tego inposta, jedyna opcja jaką widze to "DPD OPONY" i 120zł za przesylke i pewnei i tak mi odrzucą reklamacje XD
@Venzey:
Jakby co się udało je ścisnąć, aby miały maks 60 cm na średnicy to możesz wysłać Pocztexem.
Za gabaryt XL masz 26 zl i 25,90 za niestandard (pakujesz po dwie opony jedna na drugiej).
Da co to razem 103,80 zł (przy nadaniu z e-nadawcy, inaczej +2 zł oraz bez podjazdu kuriera).