Wpis z mikrobloga

Szukam auta dla żony. Na tapecie dwa auta - arteon oraz volvo v90. Wiem, że auta trochę z dwóch stron barykady. Co wy wybralibyście i dlaczego ? Proszę o nie podawanie alternatyw w komentarzach a skupiamy się na tych dwóch autach. #samochody #motoryzacja #samochody
  • 14
@Hubby: My te auta generalnie znamy. Żona jeździła passatem a ja tylko w volvo czuję się jak w domu. Jazda próbna jak to jazda próbna - pół godziny i albo zamawiasz albo wypad. Bardziej chodzi mi o opinie użytkowników.
@Gilim: Nie użytkowałem za bardzo ale stwaialbym na Volvo raczej. Jakoś tak klasa wyższa się wydaje, w środku materiały lepsze i ogólnie lepiej się kojarzy. Tak dodam jakby to zaważyło xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gilim: V90 to już naprawdę kobyła. Jak z wyposażeniem - jeśli budżet ma znacznie, któreś z tych dwóch ma przewagę? Nie znam cenników VW.
Poza tym V90 nowe to marny system Android Automotive, ale powoli to usprawniają. Silniki benzynowe lubią wypić, ale tak to AFAIK są ok.
V90 w jeździe jest dosyć stateczne, to nie jest ostre auto do zasuwania spod świateł - chociaż w tej najmocniejszej hybrydzie mocy ma.
Materiały
@Xune: wyposażenie podobne - aktywny tempomat, blis i ctross trafic alert itp. Do volvo możemy dołożyć. Wiem, że beznyny volvo piją. Mi xc60 b4 ( benzyna ) fwd paliło 12 a 13,5 litrów. Gdzie GLC nie chciałbwięcej jak 11,5.
@Gilim: Arteon mi się bardzo podoba i w wersji z 4motion jeździ jak należy. Jedno co ten samochód całkowicie dyskwalifikuje to obsługa - prawie wszystko macane. Nadal nie jest tak fatalnie jak w Golfie, ale uwierz mi, z dotykowymi przyciskami na kierownicy i tak spieprzoną strukturą ustawień to jest nadal koszmar.
Dla przykładu - włączanie i wyłączanie asystenta pasa: w moim Fordzie jeden przycisk na manetce kierunkowskazów, nawet o tym nie
@Gilim: Jako człowiek, który jeździ volvami od wielu lat (kolejno wszystkie generacje v70), gdy miałem kupować v90... odpuściłem. Niestety te nowe volva trapią problemy jakościowe - i to najgorszego rodzaju - silnik i osprzęt. Od czasów rodziny vea już są problemy. Teraz też sobie nie poradzili. Lektura autocentrum i opinii o modelu spowodowała, że sam nie wiem co mam następnego kupic :(