Wpis z mikrobloga

Jak to w końcu jest z tym dodatkiem węglowym w przypadku domu jednorodzinnego w którym są 2 gospodarstwa domowe.

Moi rodzice mieszkają na jednym piętrze(2 pokoje, łazienka, kuchnia), ich dalsza ciotka(niezamężna, bezdzietna) na drugim(również 2 pokoje, kuchnia i łazienka) przy czym wejście do budynku jest jedno, a wejście na górę z korytarza.

Lokale nie są prawnie wydzielone, jeden numer budynku. Po prostu dzieci wyszły z domu, ciotka miała problemy z utrzymaniem swojego starego domu więc zamieszkali razem.

W gminie dowiedziałem się, że właśnie te lokale muszą być prawnie wyodrębnione albo chociaż złożony wniosek o ich wyodrębnienie na dzień składania wniosku o dodatek węglowy.

Tak myślę, że zniechęcają obcych a dla swoich kasa będzie.

Teraz pytanie czy mimo wszystko składać ten wniosek? Czy mogą być jakieś kłopoty w przypadku kontroli.

Dom jest własnością rodziców, wcześnie składane były 2 wnioski, pieniądze zostały wypłacone dla wniosku ciotki.

#rzad #pis #dodatekweglowy #wegiel #dotacje #pieniadze #pytanie #prawo
@mariusz5891: @krisword:
  • 3
W gminie dowiedziałem się, że właśnie te lokale muszą być prawnie wyodrębnione albo chociaż złożony wniosek o ich wyodrębnienie na dzień składania wniosku o dodatek węglowy.


@cotozazycie: no oczywiscie, bo takto by polaki kombinowaly ze niby nagle nie mieszkaja razem i ze dodatkow tyle co osob trzeba dac
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cotozazycie: Hmm musiałbyś się wczytać porządnie w nowelę ustawy. W mojej opinii tutaj rozchodzi się o definicję gospodarstwa domowe i jak poszczególne samorządy do niej podchodzą. U moich rodziców dowiedziałem się, że będą weryfikować po deklaracjach śmieciowych oraz ceeb. Możliwe są też wizje lokalne. Z tym prawnym wyodrębnieniem to moim zdaniem sporą nadinterpretacja, gminy dostają na to kasę z budżetu krajowego, a od każdego wypłaconego dodatku należy im się bonusowo 5%
@brakloginuf @cotozazycie
I tak kombinują, zgodnie z ustawą to wystarczy że na dzień 30 listopada masz złożony wniosek o wyodrębnienie lokalu xD MOPS chciał ode mnie kopię tego wniosku. Teraz MOPS może mi uwierzyć że będą wyodrębniał (czego oczywiście robić nie będę), ewentualnie może przyjść na kontrolę zobaczyć czy masz dwie kuchnie i dwie łazienki hehe.