Wpis z mikrobloga

Szkolenie dla pośredników, temat tzw. zimne telefony, czyli obdzwaniamy oferty prywatne i chcemy się na wepchnąć ze swoją niesamowitą usługą i prowizją. Jaka rada dla pośredników. Ano mówcie, że macie klienta za chorą stawkę. Nie ważne czy macie, nie macie, czy znacie po prostu typa, który generalnie szuka czegoś do zakupu. Mówicie, że macie klienta po chorej cenie, właściciel napalony podpisuje umowę na wyłączność. Dalej klient się pojawia, oczywiście nie bierze, ale wy macie umowę z prowizję 3%, wrzucacie na otodom i pora na cs-a. Jak przez kolejne 6 miesięcy nie pójdzie to dzwonicie do właściciela, że czas jednak obniżyć cenę.

To jest taka patologia, że ja nie XD

#nieruchomosci #patologiazmiasta #posrednictwo
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mickpl: z doświadczenia wiem, że mało kto w ciemno podpisuje umowę na wyłączność i jeszcze z prowizją 3% netto (w domyśle 3.69% brutto - czyli ile faktycznie właściciel zapłaci) I myślę, że też jak ludzie słyszą 3%, tym bardziej na wyłączność, to od razu mówią 2% albo 1,5%. Robiłem w zawodzie, uważam że w większości pośrednicy to rak i trzeba by było uregulować ten zawód