Przy zastosowaniu odpowiedniej taktyki nasze wyjście z grupy jest niemal pewne. Uwaga poniżej przedstawiam założenia taktyczne i przebieg meczu, dzięki któremu nie tylko zachowamy zwycięski remis i zapewnimy sobie awans do 1/8 finałów ale również przejdziemy do historii futbolu.

Założenia:
1. Utrzymanie przewagi w posiadaniu piłki 99% Polska - 1% Argentyna.
2. Gra ofensywna, bronienie wyniku 0-0 bez zbędnych strzałów i gry ofensywnej, która nie jest potrzebna aby ten korzystny wynik utrzymać.

Jak to zrobić?
1. Podczas losowania o ile to możliwe R.Lewandowski wybiera boisko pozwalając zacząć Argentynie. Gdy tylko zdobędziemy piłkę od razu gramy do tyłu i tak aby podanie do bramkarza było głową (jeden z obrońców może się już wcześniej położyć tak aby Szczęsny tylko odbił piłkę lekko od jego głowy i mógł ją złapać). Jeśli Argentyna w pierwszej akcji strzeli nam gola to bronimy w ten sposób nieco mnie korzystnego wyniku 0-1, który przy odpowiednim ułożeniu meczu Arabia - Meksyk może być określany jako "zwycięska porażka".
2. Całą połowę Szczęsny trzyma piłkę w rękach co kilka sekund odbijając ją od głowy jednego z naszych obrońców najlepiej bardzo lekko z odległości kilkunastu centymetrów. Wszyscy nasi zawodnicy z wyjątkiem Roberta Lewandowskiego znajdują się w okolicy naszego pola karnego.
3. Gdy rozpocznie się druga połowa od razu gramy do tyłu i powtarzamy aż do końca meczu.

Plusy tego rozwiązania:
1. Zwycięski remis i awans do 1/8 finału.
2. Posiadanie piłki na poziomie około 99% co z pewnością będzie rekordem nie tylko jeśli chodzi o Mistrzostwa Świata ale i ogólnie w historii futbolu.
3. Około 100% celnych podań, najwięcej wykonanych podań przez bramkarza w trakcie meczu i pewnie kilka innych rekordów.
4. Nie musimy oglądać się na inne wyniki.
5. Przechodzimy do historii futbolu, a ten fortel taktyczny prawdopodobnie doczeka się nazwy "Gambit Polski" albo "Gambit Michniewicza".

Minusy:
1. Czesław Michniewicz pozostanie trenerem jeszcze długo po mistrzostwach.
2. Czesław Michniewicz będzie dożywotnio zapraszany jako ekspert do studia TVP podczas wszystkich mistrzostw świata oraz jakichkolwiek meczy z Argentyna.

Co eksperci z tagu #mecz sądzą o tym pomyśle? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
Dodam jeszcze, że tę taktykę można próbować powtarzać w kolejnych meczach co przy odrobinie szczęścia przy karnych mogłoby zapewnić nam Mistrzostwo Świata.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MG78: no dobra, to po co przy losowaniu wybierać boisko a nie piłkę? Wybierzemy piłkę i będziemy mieć 100% posiadania
@Poolaq: Bo jak wybierzemy piłkę to wtedy w drugiej połowie nie zaskoczymy rywala naszą taktyką. Gdy damy im piłkę na początek i uda nam się ją jakoś przejąć to Argentyna nie będzie już miała aż do końca nic do gadania :D
@MG78: Eksperta to aż miło posłuchać. Podpowiadasz michniewiczowi już teraz, dlatego gramy #!$%@?? Prawda…? Prawda?