Wpis z mikrobloga

Cześć, chcę przejść na zacieranie, i zastanawiam się jak najlepiej spożytkować budżet 1000 zł - mam wszystko do warzenia z brewkitow, ale z małym garnkiem (12 L).
Chciałbym na początek spróbować warzyć warki 20l z zestawów surowców. Mam płytę indukcyjną, i mój wzrok skierował się na kociołki elektryczne.

Co polecacie - używany kociołek np. Klarstein? Czy gar inox 30l i na indukcji działać?

Czy kociołek el. o pojemności 25-30l będzie dobry do warek 20l czy może podczas gotowania braknąć miejsca?

Mam ofertę na klarstein mundschenk 50l za 900zl, natomiast jest on bez chłodnicy. Na razie wydaje mi się że będzie to niezły zakup, ale liczę na wasze opinie

#piwowarstwo
  • 6
@seba_s: potwierdzam, że na 30 L grainfatherze da się zrobić chociażby portera bałtyckiego, ale gimnastyki, dodatkowego odparowywania brzeczki było co nie miara xD Jakbym miał wybierać między G30 a G40, to mimo wszystko wziąłbym G30 chociażby dlatego, że jest o połowę tańszy od 10 L większego brata xd Więc jak się ma wolne pieniądze, z którymi nie ma się co robić to super sprawa jest