Wpis z mikrobloga

Czy łowicie coś jeszcze na #spinning przy tej pogodzie czy nie ma sensu? Ja w sumie ciagle dużo nad wodą ale od 2 tygodni jest tragicznie.. jeden mały okoń dzisiaj mi siadł, a tak to zero.. w sumie zacząłem moja przygodę z łowieniem dopiero w lipcu tego roku ale wyniki były bardzo fajne. Przeważnie udawało się złowić szczupaka wymiarowego, kilka sandaczy wpadło, bolenie i okonie na ul. Ale teraz nagle totalna padaka.. lowie na Odrze we Wrocławiu. Próbuje szukać teraz głębiej bo nie widać już żadnych spławów na wodzie ale nic to nie daje. Czy to po prostu normalne ze tak jest w tym okresie czy to mój brak doświadczenia? #wedkarstwo
stefan71 - Czy łowicie coś jeszcze na #spinning przy tej pogodzie czy nie ma sensu? J...

źródło: comment_1669581525NJwvDxRIzTATRuMgWO7yOZ.jpg

Pobierz
  • 14
@Super_Timor też nigdy nie próbowałem dropshota, czy możesz przybliżyć jakiej gramatury ciężarków najlepiej używać i czy powoli się zwija, czy w miejscu się przynętą pracuje?
@kecyc: Nie wiem czego używać najlepiej, sam tak łowię dopiero od tego sezon. Używam ciężarka do dropshota 10g, do tego przynęta 3-5cm, fluorocarbon 0,20 i dopasowany hak (nie zauważyłem różnicy pomiędzy zwykłym i offsetowym).
Przynętą pracuję kilka sekund (szczytówką wprawiam w ruch/drganie przynętę ale tak żeby ciężarek nie odrywał się od dna) jeśli nic nie gryzie to zwijam kilka obrotów szpuli i znów to samo. Generalnie jedno zarzucenie i zwinięcie trwa