Wpis z mikrobloga

@Piottix:

Jak wynika z raportu, w ostatnim roku prawie co dziesiąty z nas zmagał się z poczuciem bezradności. 3 proc. z nas choruje obecnie na depresję, a nad odebraniem sobie życia zastanawiało się aż 4 proc. Polaków To ok. 1,6 mln osób, wskazują autorzy raportu.


Nawet w artykule nic nie jest napisane, że "W tym", tylko sumują te zbiory. Ja mogę się mylić, nie wiem przecież, jak te dane powstały. Na
tym, którzy rozważają samobójstwo mocno się poszczęściło, dostając mieszkania na dziewiątym piętrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@AZ-5: 5 z pierwszego pietra również rozważało samobója ale po 10 próbach i kilku złamaniach zrezygnowali i stwierdzili, że po prostu będą oszczędzać.
@Tommy__: Oczywiście, że nie, ale 8% z 38 000 000 (przykładowa populacja Polski) daje 3 040 000 - 5% daje już tylko 1 900 000.
Taka jest pomyłka tylko z tych dwóch zbiorów.
Zbiorów niepowiązanych ze sobą jest tutaj chyba 7.

Nie wiemy, czy zbiór "osoby które nie poczuły inflacji" nie jest powiązany ze:
- zbiorem z depresją
- zbiorem z odbieraniem sobie życia
- zbiorem z byciem emerytem...
Brakuje
@Widac: Jeszcze dobrze by pokazać ile z tych osób pracuje a ile jest przez tych pracujących utrzymywana (komunalne, socjalne itd) i kto jak głosował i byłoby wszystko by stwierdzić że warto to #!$%@?ć i uciekać z tego chorego kraju niestety.
Mam wielką nadzieje że PiS wygra bo jak już wsyzstko co zrobili uderzy w nas potrójnie to niech nie mają szans zrzucić to na kogo innego i niech wszyscy zdychają z
@FaterAnona: Podejrzewam, że rozchodzi się o osobę nie posiadającą żadnych oszczędności, której pensja wzrosła bardziej, aniżeli spadła uśredniona wartość pieniądza (np. studenci)... przynajmniej byłoby to logiczne

lub o osobę która posiada oszczędności, ale wzrost pensji wyrównał działanie inflacji
@Widac grafika jest dobra o ile każde badanie statystyczne odbyło się na pełnej grupie Polaków, jeśli badania są niezależne to jest git, ale jeśli jest tak jak mówisz to błąd. Wszystko zależy od grup statystycznych branych do poszczególnych badań. Najlepiej obrazowałoby jedno badanie z tymi pytaniami, ciężko porównać wyniki dla skrajnie różnych wielkości grup szczególnie przy pytaniach np o depresję.