Wpis z mikrobloga

@Widac: Jak widać grafika utworzona pod potrzeby Szlachetnej Paczki więc muszą nakłamać żeby dla biednych chlip chlip ludzi nazbierać trochę empatii i paczuszek. Nie szanuje tej akcji, a jeśli bierzecie w niej udział to zastanówcie się dobrze komu pomóc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Widac: "Zgodnie z danymi GUS, tylko w minimalnym stopniu postępuje rozwój warunków sanitarnych w polskich domach i mieszkaniach. W 2020 r. do wodociągu podłączone było 97 proc. mieszkań (+0,1 p.p. r/r), toaletę posiadało 94 proc. lokali (+0,1 p.p. r/r), a w łazienkę 91,8 proc. mieszkań (+0,1 p.p.)." Źródło: bankier
Wygląda na to, że wzięli dane z GUS na zasadzie, ze 5 mieszkań nie ma łazienki, a 3 mieszkania PONADTO nie ma
  • Odpowiedz
@piteros_94: Spoko, ale to nie ma już zastosowania do zbiorów (depresji i braku dost. do wody).
Te zbiory mogą mieć część wspólną i cała reszta zresztą też. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@eyehategod: Możliwe, jednak tytuł infografiki to "Cała Polska".
Jest (nawet bardzo) możliwe, że wynik nie sumuje się do liczby ludności całej Polski, a do jakiś odrealnionej liczby.

Bardzo chętnie bym to obliczył (nawet próbowałem), ale nie wiem czemu lewy parter na dole bloku jest szary (mógłby to być zbiór osób, które boją się o ogrzewanie, ale on jest zaznaczony przerywaną linią u góry (CHYBA)) xD

Ciężko mi się czyta tę infografikę.
Widac - @eyehategod: Możliwe, jednak tytuł infografiki to "Cała Polska".
Jest (nawet...

źródło: comment_1669646484sUYVpVBwyAfFzgs6QQDdQS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Widac: dla mnie to nie jest tak logiczne. Zarabiam sporo wiecej niz przed dwoma laty, a mimo to nie powiem, ze nie odczuwam inflacji. Wszędzie jest drogo, drozej niz bylo. To ze mnie stac to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@FaterAnona: Sam jestem ciekaw jak to wygląda ¯\_(ツ)_/¯. Przy inflacji 3-4% *nawet te 8%* miałbym głęboko gdzieś ile ona wynosi pod warunkiem, że nie dotyczy moich pieniędzy w banku, a sam zarabiam więcej.

Teraz to zupełnie inna sprawa... Nawet nie kwestia samej wartości pieniądza, a destabilizacji całej gospodarki.
Jak nie odczuć inflacji jeśli, OK "ilość" moich pieniędzy teoretycznie jest taka sama, ale nie mogę ich wydać bo moja ulubiona restauracja upadła
  • Odpowiedz