Wpis z mikrobloga

Mirki czy jeśli zrobię sobie pozwolenie kolekcjonerskie na broń to mogę przykładowo wziąć kolegę na strzelnice, aby postrzelał z mojej broni? Pytam bo byłem ostatnio na strzelnicy i prawie każdy będący ze swoją bronią, przyjechał tam z druga osobą, która korzystała z jego broni.
#strzelectwo #bron
  • 12
@Aureilon: No właśnie wiem, ze w teorii powinno się mieć kurs prowadzącego strzelanie, ale będąc już kilkukrotnie na strzelnicy zwróciłem uwagę, że każdy kto przyjeżdża ze swoją bronią, zabiera ze sobą kolegę, partnerkę itp. i nie wydaje mi się, aby każdy miał kurs prowadzącego, tym bardziej, ze sporo z nich to myśliwi.
@Buckwheat: jak pilnowałem osi to nigdy nikomu nie sprawdzałem papierów prowadzącego w takim przypadku, tylko bardziej się przyglądałem takiej grupce,
oczywiście nie wyskocz z grupką 5 osób, weź max 1 na początek, opowiadał kolega jak kiedyś z jednym CP przyszło 8 osób, nikt pojęcia nie miał.

a co do prowadzącego to polecam zrobić, w braterstwie chyba 250zł płaciłem za szkolenie w warszawie, tylko że musisz licencje sportową mieć (nie wiem jak
jak pilnowałem osi to nigdy nikomu nie sprawdzałem papierów prowadzącego w takim przypadku


@wiesiu2: a po co miałbyś sprawdzać, jest jeden prowadzący strzelanie w danej chwili.

@Buckwheat: uprawnienia prowadzącego są przydatne jak masz np. klucze do obiektu, ale gdy idziesz w godzinach otwarcia - na miejscu jest prowadzący.
tylko że musisz licencje sportową mieć (nie wiem jak jest teraz)


@wiesiu2: piszą, że trzeba mieć minimum jedno z tych trzech punktów, żeby przystąpić do szkolenia na prowadzącego:
- patent i licencję (zawodniczą, sędziowską, trenerską)
- pozwolenie na broń palną
- dopuszczenie do posiadania broni palnej