Wpis z mikrobloga

@biauek_jak_mogles: porada debila prędzej ekran zniszczysz , ale jest szansa że pamięć w środku zostanie nienaruszona..

Wyciąganie przeniesienie do działającego modelu i sobie spowrotem softem odzyska

Tak jsk to robią firmy z dyskami gdzie przekładają talerz do zastępczego modelu lub wymieniają płytkę z uwalonym kontrolerem i pyk z powrotem mamy dysk działający z danymi.
@Fanatyk_Wedkarstwa: Jeśli telefon jest z nowym androidem powyżej 7, to po przywróceniu do ustawień fabrycznych usuwane są klucze szyfrowania danych i nie ma szans na odzysk danych.

Dlatego żaden szanujący się serwis odzyskiwania danych nie oferuję odzysku po ustawieniach fabrycznych - jest to po prostu niemożliwe.

Wersja dla paranoików: zrób factory reset, zapchaj go danymi i znów factory reset.
@serwismaniek: jeśli zostanie ustawiony ten sam typ blokady i kod (czy to pin, czy wzór, jeden H bo to to samo) to tym samymi szyfr się będzie zgadzał dając dostęp do danych ¯\(ツ)_/¯

@Fanatyk_Wedkarstwa: tak samo jak z hdd, wypełniasz pustymi danymi pamięć telefonu

ja bym zrootował telefon, z poziomu shella usunął wszystko to, co nie dotyczy systemu (apki i ich dane), po czym odpalił dd czy jakikolwiek konsolowy
@Dibhala: pytam po prostu, czy kiedykolwiek odczytałeś dane z androida powyżej 7 wersji po przywróceniu do ustawień fabrycznych.

Według mojej wiedzy i doświadczenia klucz jest utracony i nie ma szans na odczyt żadnych danych.

Jeśli jest inaczej, chętnie poznam sposób lub złapie kontakt do odsyłania zleceń na odzysk danych w takich przypadkach.
pytam po prostu, czy kiedykolwiek odczytałeś dane z androida powyżej 7 wersji po przywróceniu do ustawień fabrycznych.


@serwismaniek: tak jak napisałem, stan fabryczny + ten sam kod blokady nie nadpisują danych tylko je deszyfrują
ogromnie byłem zdziwiony po ponownej reinstalacji aospa a potem wipe'a i instalacji nowszej wersji

być może to pojedynczy przypadek, ale nie jestem pentesterem żeby przeznaczać czas, bo dla mnie to wyłącznie ciekawostka

nie wiem o którym kluczu