Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta
#prawo
#allegro

Wystawiłem na allegro z pół roku temu nieużywaną deskę snowboard, no i jakiś typek ją ostatnio kupił.
Deska przyszła do typa w poniedziałek a typ do mnie pisze, że chciałby ją zwrócić bo jednak jest na niego za mała.

Ja mu piszę, że wszystkie wymiary i model deski miał pan podanę i zwrotów nie przyjmuję.

A ten mnie straszy policją i mówi mi, że ma 14 dni prawo na zwrot.

Ja mówię, że to występuje tylko jakbym był firmą a ja to sprzedaje jako osoba prywatna.

A on dalej, że w takim razie on wysyła do mnie deskę z powrotem, jak mu nie oddam do 15 grudnia pieniędzy to on idzie na policję.

I faktycznie dostałem sms że została do mnie nadana paczka.

Mam mu oddać hajs, odbierać te paczkę?
Bo szczerze mówiąc ucieszyłem się że grat mi przestał zawalać mieszkanie i że wpadło 1500 zł do budżetu.
  • 55
już napisano wszystko na ten temat, więc dodam tylko, żebyś przypilnował, żeby gdzieś kurier nie zostawił tej paczki.


@Jelen_Szlachetny: @kodecss: z racji faktu że dodano coś do wszystkiego na temat też coś od siebie dodam do dodania, zgadzając się z cytowanym kolegą - zadbaj o to żeby, nawet bez podpisu, paczka nie widniała jako dostarczona. Potrafię sobie wyobrazić sędziego akceptującego argumentację jakoby była to z twojej strony akceptacja zwrotu. Pamiętaj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kodecss: skoro masz sms to pewnie jest link do śledzenia. Sprawdź czy masz opcję anulowania paczki, a jak nie to dzwoń na infolinię kuriera, żeby uciąć temat jak najszybciej i kurier nie zostawił komuś paczki bez kontaktu z Tobą.