Wpis z mikrobloga

jestem nowy w te całe kryptowaluty nie bijcie. tzn. nie taki nowy bo bawiłem się w to dawno dawno temu, ale widzę, że teraz wszystko jest inne.

PYTANIE:
mam hajs na binance, np. w USDT, podobno tether to trup w którym nie jest bezpiecznie trzymać, więc jak mogę na binance zmienić to na jakieś bezpieczny stable coin którego przerzucę sobie na ledgera i tam będzie leżał? chciałem zmienić na USDC ale okazuje się, że binance tego nie obsługuje (?) w każdym razie nie mogę zmienić USDT na USDC, ktoś pomoże?
#kryptowaluty
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@affairz: zamień na BUSD. To niby Binance USD ale wydawcą jest Paxos, więc firma która stoi za USDP - najbardziej stabilnym stablecoinem. Został m.in. wybrany do pilota płatności na whatsappie - https://www.theverge.com/2021/12/9/22825766/whatsapp-novi-digital-payments-us-pilot-paxos-stablecoin

Aha! Wypłacając z Binance wybierz token ERC-20 (musisz mieć jakieś grosze w Ethereum więc kup z 0.1 ETH chociaż i wrzuć na swój adres ledgerowy).

Omijaj sieć BSC bo jak padnie Binance to z całym tym śmiesznym Binance Scam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paweu97: ostatnio Binance wywaliło wszystkie inne stable od USDT oraz BUSD i przerobiło właśnie na BUSD. USDC nigdy nie było na Binance.

@grubyportfel: za BUSD odpowiada Paxos ci od USDP i złota PAXG. BUSD występuje na wielu chainach w tym na ETH czy avaxie. Oczywiście mamy go najwięcej na BSC i tam nie polecam wypłacać. Co do ETH sieć ma marne szanse paść, ale to nadal gówniany PoS a nie