Wpis z mikrobloga

Hej,
Mam ogólnie taki pomysł na stworzenie bloga o neurobiologii, świadomości, elektronice medycznej i się zastanawiam czy są to ogólnie tematy ciekawe dla innych, że ten blog zyskał by jakiś czytelników, nie że 2 osoby tylko trochę więcej xd?
Myślę nad blogiem, a potem może nad czymś większym ale mam obawę, że nikogo to nie zainteresuje ://
#kiciochpyta #nauka #elektronika #neurobiologia #swiadomosc
  • 12
@Pan_Slon: O elektronice medycznej to chodzi mi o rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy. Chciałabym je konstruować, rozwijać je technologicznie aby realnie mogły badać ludzki mózg, a nie to ile krwi do jakiej części dopływa.
Świadomość to temat rzeka bo jest dość kontrowersyjne w świecie nauki ponieważ jest kojarzone do wiary, filozofii ogólnie, że nie da się tego zbadać więc dla nauki nie istnieje. Natomiast fizyka kwantowa zaczęła udowadniać że w pewnym sensie
@Pan_Slon: No bardzo mi zależy na badaniu i odkrywaniu mózgu tego jak ludzie myślą, jak zwiększyć inteligencje, dlaczego niektórzy mają niezwykłe wrodzone zdolności czy takie ewenementy jak osoba którą poraził piorun wykazuje takie nieprzeciętne zdolności liczenia czy fotograficzna pamięć. Uważam, że kluczem do zrozumienia tego jest właśnie zrewolucjonizowanie aparatury medycznej.