Wpis z mikrobloga

Zamiast kolportować bzdury, sięgnij do źródeł. Zapewne znajdziesz w sieci informacje jaki wrocławska sm ma budżet i ile ładuje mandatów rocznie. Potem to porównaj i jeszcze raz zastanów czy to co piszesz ma jakikolwiek sens.
Nie można jeździc tą ulicą jak nie masz upoważnienia albo nie jesteś autobusem. Kolejka do mandatu.

@Darth_Gohan: o i tu się mylisz. Tabliczka informacyjna pod zakazem wjazdu - ta informująca o tym kogo zakaz nie dotyczy - regularnie się zmienia i ostatnio miała chyba 9 rodzajów pojazdów zwolnionych z zakazu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ten zakaz nie dotyczy nawet taksówek i uberow.
@NaglyAtakGlazurnika: Taa pamiętam jak tam mówiłeś nawet jak tam sobie załatwić upoważnienie.

Generalnie to jest to tak nasrane małą czcionką, że się w pale nie mieści.

@shaku79: W tym roku zaczęli ostrzej działać i wystawiają więcej mandatów niż w zeszłych latach. Przynajmniej według oficjalnych newsów od nich. Jak wyjdzie zestawienie za cały rok to zobaczymy.

@xTortox: Tam jest jeszcze jedna fajna kwestia. Panowie z SM nie zwracają uwagi jak
@Darth_Gohan: Co do wątku który poruszył @shaku79 - fakt, wystawiają przede wszystkim dużo większe kwoty mandatów, bo umożliwiła im to zmiana taryfikatora (kiedyś dawali po 500 zł, bo tyle wynosił max, teraz dają po 1000 - 2000, czasami nawet 5000), ale z pewnością nie wyrobią na tym 25 milionów, a mniej - więcej tyle wynoszą koszty utrzymania sm we Wrocławiu (ʘʘ)

A co do wymuszania pierwszeństwa, nie
@xTortox: Jak są ambitni to kary za te pierwszeństwa też mogą dawać xD Tylko te jełopy nawet nie znają przepisów. Raz się z nimi wdałem w dyskusję to we dwójkę nawet nie wiedzieli czy rowerzysta też tam wymusza pierwszeństwo czy nie xD Także takie to asy.

Ja wiem, że na siebie nie zarobią, ale przynajmniej jest szansa na mniejszą różnicę niż była przez ostatnie lata jak spora część z nich siedziała
@Darth_Gohan: Nie mogą, straż miejska nie posiada takich uprawnień. A co do tych urzędów - to fakt, była to skrajna patologia. Nie jedyna w naszym mieście. Pytanie tylko, czy takie formacje powinny być po to, aby na siebie zarabiać... Ja osobiście uważam, że przywalenie komuś 5 tysięcy złotych za wjazd pod zakaz ruchu nie jest karą współmierną do winy xD Mało tego - ich pobyt na Suchej skutkuje tym, że nie
ch pobyt na Suchej skutkuje tym, że nie ma ich w innych miejscach. Parkowanie leży (bo mandat to zazwyczaj tylko stówka), a spróbuj zadzwonić na 986 z jakimś bezdomnym albo nietrzeźwym - 99% szans na to, że przekierują Cię na policję.


@xTortox: Zajmują też cały kiss&ride przez co podwożąc kogoś na pociąg nie masz gdzie się zatrzymać
spróbuj zadzwonić na 986 z jakimś bezdomnym albo nietrzeźwym - 99% szans na to, że przekierują Cię na policję.


@xTortox: Widziałem raz jak ledwo stojącego menela odprowadzili do przejścia podziemnego na dworcu i go zostawili bo tam to już problem ochrony dworca/sok a nie ich xD Skończyło się przyjazdem karetki do delikwenta
@xTortox: Mea Culpa w takim razie. Ja już zapomniałem, że te bałwany przecież prawie uprawnień nie mają.

Generalnie z tymi mandatami to jest cyrk bo wszystko zależy od widzimisię pana SM-a który zależnie od humoru może dowalić karę bo akurat normę musi wyrobić.

Z parkowaniem też jest wesoło bo potrafią raz na ruski rok przyjechać na osiedla gdzie nikt nie ma problemu, zamiast się zająć skrajem strefy płatnego parkowania. Tam to
Generalnie z tymi mandatami to jest cyrk bo wszystko zależy od widzimisię pana SM-a który zależnie od humoru może dowalić karę bo akurat normę musi wyrobić.


@Darth_Gohan: Tak jest praktycznie z każdym mandatem, którego wysokość nie reguluje taryfikator ;) I w założeniu jest to moim zdaniem dobry pomysł, pod warunkiem, że bloczek mandatowy nie trafi w ręce idioty, który za 300 zł premii ukarałby najwyższym mandatem nawet własną matkę, a kogoś