Wpis z mikrobloga

Mam dochody z usług it na poziomie 20k PLN już po kosztach życia, odłożeniu na czarną godzine, ale nie mam pojęcia w co możnaby zainwestować te pieniądze.
Szkoda żeby się marnowały, ale z drugiej strony nie mam doświadczenia w prowadzeniu biznesu, więc większe inwestycje odpadają, bo na bank sie wywale i ten głupi ryj rozwale.
Mógłbym sobie nakupować zabawek, nowe auto itd. ale dla mnie to marnowanie tego co zarobiłem.
Chciałbym zacząć od czegoś prostego, tak aby np. jeden pracownik to mógł ogarnąć.

Skąd bierzecie pomysły na swoje biznesy? Lepiej iść w coś co będzie sprawiało przyjemość, na czym się znam, czy czysto dla kasy? Jak to u was wygląda?
Wiem, że zadając to pytanie wystawiam się na krytyke, ale może chociaż doradzicie od czego zacząć.

#inwestowanie #finanse
  • 9
@IlIlIlIlIllll: Może zamiast szukać na sile biznesu to mądrze inwestować i dywersyfikować pieniądze? Międzyczasie skupiając się na zwiększeniu zarobków/bądź zarabiając tyle samo ale w mniejsza liczne godzin. Mi udało się zarabiać tyle same ale pracując 4 dni w tyg zamiast 5. Docelowo chce po 40 pracować już 2-3 dni i zarabiać na podobnym poziomie plus inflacja.
@IlIlIlIlIllll: Jeśli nie masz teraz konkretnego pomysłu, to może za część oszczędności warto kupić złoto. W perspektywie długoterminowej nie stracisz kapitału, a jak będziesz potrzebował, to zawsze możesz spieniężyć inwestycję w kilka minut u dealera.
@KOLEGAMAMY: no właśnie w ten sposób chcę dywersyfikować przychód. Nie chce dywersyfikować samego kapitału bo nie mam go i tak dużo, zarabiam tak od kilku miesięcy.
Kiedy jestem chory czy na urlopie to fajnie aby się chociaż trochę kręciło.
W tej chwili jak nie siedze przed kompem to nie zarabiam, to duże ryzyko.

Teraz fv wystawiam na 500 euro netto dziennie, więc już dochodzę do sufitu nie licząc FAANG. Teraz na