Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikau: nie ogarną, bo nie mają do tego infrastruktury.
Na pewno nie do takich rzeczy.

Mieszkam w Niemczech, wymeldowalem się z Polski i zgłosiłem wyjazd za granicę, nic kompletnie od urzędów i policji nie przychodzi i nie mają oni mojego adresu, wiem, bo jak byłem na wakacjach w Polsce to zostałem siłowo doprowadzony na przesłuchanie w sprawie, która mnie nie dotyczyła ( )
I nie mają
@DeutscheGesetze: ja się wymeldowałem a to zgłoszenie wyjazdu za granicę to raz że dla mnie za późno bo rzekomo trzeba najpóźniej w dniu planowanego wyjazdu (XD kto planuje że zostanie? Samo tak wyszło) + czytałem że jest to totalnie martwy prlowski relikt pod spis ludności a nie jakiś sensowny obowiązek prawny, bo to zgłoszenie wyjazdu też wymeldowuje wówczas z automatu. Nawet jeśli te wezwania to prawda to ciężko by było uwierzyć
@mikau Nie wiem czy pomoże, ale ja przed wyjazdem do DE poszedłem normalnie do WKU, zgłosiłem swój wyjazd na stałe, zdałem książeczkę wojskową i dostałem wypis. Z tego co mówiła pani która przyjmowała moje dokumenty wynika, że w teorii mogą w razie wojny mnie powołać, ale z braku adresu i tego że zdałem książeczkę i jestem poza granicami kraju na stałe, to nie mają ze mną żadnego kontaktu. Powiedziała że wtedy prezydent