Wpis z mikrobloga

To chyba jakiś bug w symulacji i wracamy w lata 90te xD wysoka inflacja,Polska kadra gra totalny piach,w PZPN znowu rzadza uklady lesnych dziadkow,rośnie przestępczość i kradzieże, do łask w mainstreamie wróciło discopolo a teraz jeszcze wraca obowiązkowa służba wojskowa xD


@OdcienZieleni: Wszelki postęp wynikał z:

1) pedagogiki wstydu,
2) siłowej modernizacji za kasę z UE
3) rządów Tuska (Kaszuba).

Tera jest tak:

1) wstawanie z kolan
2) narodowi czempioni
3)
a dlaczego teraz nas tak orlen rucha w dupe?


@wrobelzawodowiec: Nie rucha nas tak bardzo w dupę, bo dalej mamy taniej niż w innych krajach Europy i dzięki dobrej polityce Orlenu stosunek tego ile może kupić miesięcznie paliwa Polak w porównaniu do Niemca bardzo dynamicznie wzrasta, co niestety nie zachodziło za PO.
Napiszesz mi ile litrów benzyny za średnią pensję może kupić Niemiec czy Francuz.


@jakismadrynickpolacinsku:
Przeciętny Niemiec za swoją pensję brutto mógł kupić w 2015 roku 2778 litrów benzyny.
W tym roku może za to kupić już tylko 2248 litrów benzyny. Spadek o ponad 19%

Z kolei Francuz może kupić 1871

Kwoty brutto

Możesz mi powiedzieć o ile się zmieniał stosunek zamożności Polaka przez ostatnie lata?
@Fan_Morawieckiego:
Nie interesuje mnie rok 2015, tylko 2022.

Benzin- und Dieselpreise sinken vorerst weiter. Trotzdem empfinden viele Autofahrende besonders den Dieselpreis weiterhin als viel zu hoch. Wie und wann Sie Sprit tanken sollten, damit Sie am Ende trotzdem Tankkosten sparen.

Dieselpreis sinkt um 5,6 Cent, Benzinpreis um 4,6 Cent je Liter


https://www.adac.de/news/aktueller-spritpreis/
Podczas gdy ceny palik w Niemczech spadają, to w Polsce no... co się robi?

Przeciętny Niemiec za swoją