Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć mirki,

Szukam działki w interesującej mnie okolicy i mam na oku trzy, kompletnie się od siebie różniące. Może jakaś pomoc bo jestem laik i nie mam pojęcia co by było lepsze.

1. Działka 1000 metrów w praktycznie centrum miasta powiatowego. Cała infrastruktura, szkoły, sklepy, basen, wydarzenia itp na wyciągnięcie ręki, stolica 35 minut jazdy autem. Sasiad z jednej strony, pozostałe trzy boki graniczą z działkami leśnymi (raczej nie pod zabudowę).
ALE jakieś 40 metrów dalej przebiega ruchliwa ulica przez co słychać non stop auta (w większym lub mniejszym natężeniu).droga miejska nie żaden tranzyt.
Utopijnej ciszy tu nie ma
Najwyższa cena

2. Działka 600 metrów na przedmieściach na czymś w rodzaju osiedla (typ sprzedaje małe kwadraty na ogromnej działce). Infrsftriktura i sklepy w zasięgu 10 min autem, w najbliższej okolicy nic nie ma na dobrą sprawę (same domy). Działka neisyeyy mała i z sasiadami od 3 stron.
Cena dużo niższa niż w pkt 1

3. Działka 2000 na wsi. Na ten moment spokój, dookoła lasy czy sady (bez orania pola za oknem) jednak wszędzie daleko. Do infrastruktury czy szkoły 15 minut autem, przed domem nie ma nawet chodnika. Z buta co najwyżej można dojść do sklepu idąc 20 minut. Mało sąsiadów dookoła.
Cena jak za działkę nr 2

Celowo nie podaje kwot bo to nie jest najwazniejsze tutaj. Jak myślicie, co najciekawsze z tych 3 propozycji?
Ja 32 lata, żona, dwójka dzieci (w wieku przedszkolnym)

#budujzwykopem #budowadomu #budownictwo #remontujzwykopem #pytanie #kiciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638bd0fb4bf3873cacedcb17
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 23
@AnonimoweMirkoWyznania: Wydaje się, że wszystkie trzy proponowane działki mają swoje zalety i wady. Najlepszą decyzję będziesz mógł podjąć, jeśli dokładnie przeanalizujesz swoje potrzeby i preferencje oraz uwzględnisz wszystkie ważne czynniki, takie jak bliskość infrastruktury, hałas, dostępność atrakcji i odległość od miasta.

Jeśli szukasz działki w centrum miasta, pierwsza opcja wydaje się być najlepsza. Będziesz mieć wszystko w zasięgu ręki, a hałas z ulicy można zniwelować, stosując odpowiednie rozwiązania akustyczne lub izolacyjne.
@kuncfot: mała działka, sąsiad z każdej strony i wszędzie daleko :)?

Imo 1 ale tylko dlatego że orzyzwyczajony jestem do miastowego zgiełku i cenie sobie bliskosc atrakcji czy znajomych
@AnonimoweMirkoWyznania: 1 to jest mega opcja. Zazwyczaj w mieście jest gęsta zabudowa i sąsiedzi z kilku stron. Tu masz dobra lokalizację, spokój od sąsiadów. Jedynie hałas ulicy ale można go zniwelować nasadzając jakieś wysokie drzewka. Szczerze mówiąc to lepszy taki hałas niż problemy z sąsiadami. Ja buduje się na działce w mieście ale z 3 stron mam sąsiadów przez których odczuwam brak prywatności a tak pozatym to wszystko mi pasuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:
Optymalna ewolucja bytowa składa się z trzech punktów:
1. Mając dzieci trzeba mieszkać jak najbliżej miasta i komunikacji, bo one będą chciały być blisko rozrywek i swoich kolegów, a ty nie chcesz z żoną robić za taksiarza po pracy przez kilkanaście lat.
2. Jak dzieci się wyprowadzają na studia to z miasta można się przenieść do MAŁEGO domku nawet na odludziu, bo już nie trzeba będzie inwestować w powierzchnię na
@AnonimoweMirkoWyznania wszystko zależy z jakich środowisk jesteście 8 gdzie teraz mieszkacie. Znam dużo osób z miasta które po przeprowadzce na opcje numer 3 bardzo żałowały. Ja bym brał 1, droga 40m to jest daleko w domu i za domem nie będziesz tego słyszał.
@ATAT-2: moi sąsiedzi nie drą ryjów. 600 M2 jak znalazł, przynajmniej pół dnia nie spędzi na kosiarce i z nożycami w dłoni.
Szumu ulicy niczym nie zniweluje, a od sąsiadów żywopłot zasłoni.

@gobi12: jak zabraknie pieprzu to idzie do sąsiada, normalni ludzie tak robią, nie wiem gdzie Wy mieszkacie.

Przy osiedlach zazwyczaj powstają sklepy.
Odnośnie dzieci? Owszem trochę lipa, ale u mnie np jeździ bus szkolny.