Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 99
Dlaczego mam bronić landlordów mających po kilka/klikanaście mieszkań podczas gdy samemu może ledwo uciułam za kilka lat na jedno w kredycie? Niech do woja idą Ci wszyscy którzy mają pełno działek i nieruchomości. Gdyby nie rodzina, dziewczyna i znajomi już dawno wyjechałbym z tego kraju.
Czemu do wojska nie biorą tych starych dziadów którzy dostają co chwila ekstra emeryturki?
Ja nic od tego kraju nie dostałem, nawet się nie załapałem na brak podatku pit. Pracuję w zagranicznej firmie, jeżdżę po świecie, widzę jak reszta ludzi żyje. Co ta słynna ojczyzna jest w stanie zaoferować?
Inflację 20% która przeżera moje oszczędności? Służbę medyczną pomimo której muszę leczyć się prywatnie?
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #nieruchomosci
  • 15
@qwertyasdf: jak jesteś młody, nie masz kotwicy w postaci budowy domu, dzieci chodzących do szkoły to pakuj mandżur y #!$%@? do innego kraju. Nie ma nic lepszego co możesz dla siebie zrobić nie mając zobowiązań. Nie tłumacz się wizytą u mamy bo mieszkając za granicą możesz kilka raz do roku i tak ją widzieć.
Ja dwa razy wyjechałem i żałuje że wróciłem do Polski. Mimo, że zarabiam tutaj bardzo dużo to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@qwertyasdf: ja już w 2014 pisałem że jak nie chcesz tego kraju bronić to jedź gdzie indziej i najlepiej załatw sobie zmianę obywatelstwa. Bo w razie wojny już będzie za późno.

Dlaczego mam bronić landlordów mających po kilka/klikanaście mieszkań podczas gdy samemu może ledwo uciułam za kilka lat na jedno w kredycie?

Fun fact: Henry George już w XIX wieku to zauważył i użył jako argumentu że jedyny słuszny podatek to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@awful2: jeżeli wyjazd z kraju to tylko pod warunkiem załatwienia sobie dokumentów potwierdzających pobyt stały i zgłoszenie tego do WKU zanim pójdzie wezwanie.
W innym przypadku wyjazd za granicę nie pomoże w obowiązku i po prostu będzie ci grozić do 3 lat więzienia.
Choć to dotyczy rezerwowych, nie wiem czy w nowych przepisach czegoś nie znienili