Wpis z mikrobloga

Cześć mam kilka problemów, które być może ktoś z was już rozwiązał :-)

1.W czasie planowania oświetlenia dałem za dużo punktów świetlnych. W sensie są kable w suficie, które chciałbym "skasować". Jak to najlepiej zrobić ?

2. Byli ostatnio u mnie panowie montować ościeżnice. Na drzwi jeszcze czekam. W pomieszczeniach gdzie są różne podłogi są różne wysokości. Mam panele winylowe w większości domu i listwa progowa jest wysoka gdy wchodzimy do łazienki.
Pod ościeżnicą od strony gdzie są panele winylowe, które są dużo cieńsze od płytki jest duża szpara. Pytanie czy to ościeżnica powinna już być pod to docięta, ja to musze teraz sam "uzupełnić" / schować tę szparę ? Czym najlepiej to zrobić ?

#elektryka
#elektronika
#budujzwykopem
  • 10
@Wontensso: Przecież możesz odłączyć w rozdzielnicy niepotrzebne obwody, czy nawet w puszcze łącznika. Jak nie będzie tam prądu, nic się nie stanie. Dla spokojności możesz zaizolować kable, bo ew. zwarcie neutralnego i ochronnego będzie powodować problem z różnicówką.
@Regis86: Chodzi raczej o drugą opcje. Mam dwa punkt w sypialni, te dwa punkty miały być w szafie, ale szafy tam nie bedzie. Teraz mam dwa wiszacy kable z sufitu, które włączam jednym przyciskiem.