Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co sądzicie o emigracji do Anglii lub Francji? W Anglii siedzi sporo Polaków ale chyba nigdy nie widziałem wpisu żeby jakiś wykopem polecał tam emigrację. Aż tak tam źle? Podobnie bardzo rzadko widzę komentarz kogoś kto by polecał Francję (pomijam znajomość języka). Jak tam wygląda rynek pracy, życie, nawiązywanie relacji? Weźmy przeciętną osobę po studiach, która ogarnia język, lubi wyjść na piwo do baru, itp.

#emigracja #anglia #francja #uk #wielkabrytania #polska #polak

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638ceed65adff1f3a519fbd7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: Moim zdaniem UK to kraj jak każdy inny. Niczym szczególnym się nie wyróżnia i nie za wiele ma do zaoferowania. Do tego ekonomicznie ostatnio, mówiąc delikatnie, szału nie ma. Gdyby nie zobowiązania zawodowe, już dawno wyprowadziłbym się z tego kraju.
@ProbablyHappy: ale bzdury xD nie chcą ludzi bez umiejętności, jak coś umiesz to droga otwarta do UK, tylko UK biednieje kazdego roku, rynek wynajmu to żart, ale dużo możliwości dla kogoś ogarniętego
@ProbablyHappy: gorszym człowiekiem nie oczywiście, ale w normalnych pracach jak masz kwalifikacje i doświadczenie to ludzie mają #!$%@? na narodowość(przynajmniej na tym średnim poziomie), akurat GPs to jest odrębny temat i znam przypadki rodowitych Anglików traktowanych per noga w przychodni
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak masz fach w ręku, znajomość języka to znajdziesz pracę w obu krajach.

We Francji jak chcesz do większości dużych korpo to liczy się jaką szkołę ukończyłeś (HEC na dyplomie lub NEOMA czy SKEMA), język C1, angielski B2.

Moja partnerka rekrutuje ziutków do pracy we Francji to wiem jak wygląda +/- rekrutacja do większych firm. Na co patrzą, na co nie i jak przeprowadzają rekrutacje (entretien d'embauche).

Francja nie jest