Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę o tym jak bardzo przymusowy pobór jest irracjonalny i niedostosowany do współczesnych czasów xD
#!$%@? wyobraźcie sobie tylko jak np. taki Pudzian dostaje wezwanie do woja i ma rzucić biznesy i przygotowania do walk żeby stawić się na jednostce o 6:00 XD To samo z właścicielami dużych firm, którzy na co dzień dopinają międzynarodowe kontrakty, wożą się najnowszymi furami i nagle mają tym wszystkim jebnąć i zostać wrzuconym do innego świata gdzie byle #!$%@? kapral będzie na nich darł mordę i wyżywał się bo mu nie wyszło w życiu. Przecież to jest jakaś abstrakcja, a te wszystkie osoby są równi wobec tego prawa poboru. Ludzie żyją własnym życiem, prowadzą biznesy, projekty, mają pozakładane rodziny/trudną sytuację w życiu albo status i majątek taki, że mogliby pół tej naszej armii wykupić i za sprawą jednego kwitka wszyscy zostają zrównani do poziomu gnidy ludzkiej, muszą czyścić kible szczoteczkami do zębów i tyrać na porannych zaprawach ku uciesze przełożonego. A papieros na palarni tylko w wyznaczonym czasie. Przecież to jest #!$%@? absurd. Przymusowa służba to współczesna forma niewolnictwa i złamanie podstawowych prawa człowieka do wolności

#wojna #wojsko #bekazpisu #obowiazkowecwiczeniawojskowe #gownowpis #polska #polityka
  • 7
@Fekalny_okuratnik: Wykorzystywanie żołnierzy poborowych to w dzisiejszych czasach idiotyzm. Wojna na Ukrainie pokazała, że przewagę na polu walki daje tylko technologia i wyszkoleni profesjonaliści, rekruci nadają się do robienia za mięso armatnie, oraz do terroryzowania ludności cywilnej. Państwo chce by ludzie mogli być przydatni podczas wojny? Niech rozwinie obronę cywilną, oraz zachęca ludzi zainteresowanych wojskie do wstępowania w szeregi armii. Nie za bardzo przepadałem za koncepcją WOT, ale sądzę że w
@Fekalny_okuratnik: Zaraz, zaraz czy ty dzielisz ludzi na kategorie? Przecież wszyscy ludzie są równi (niezależnie od swojego statusu społecznego) i właśnie w wojsku to widać i bardzo dobrze. #!$%@? mnie to czy ktoś jest Januszem pracującym na budowie czy właścicielem firmy międzynarodowej wożącym się na codzień najlepszymi furami. Każdy z nich będzie z karabinu strzelał tak samo po przeszkoleniu i każdy z nich ma słuchać swojego dowódcy i tyle.