Wpis z mikrobloga

@Kajoj: nie przekazuje, a jeśli dostajesz wezwanie i pójdzie gdzieś na stary adres, to mogą zacząć Cię szukać. Np. wniosek do policji o doprowadzenie. Później się zdziwisz dostając mandat xD
@Kajoj: nie, takie coś olewają, ale jak przylatujesz z wakacji i widzisz że było awizo z wojska to raczej trzeba się zapytać o co chodzi. Nawet jeśli poczta odeśle do nadawcy, to zawsze powie kto był nadawcą. Sytuacje losowe olewają. Gołota miał ten problem, chyba po miesiącu przyleciał do Polski, wytłumaczył i git ;)
@antywojo: bardziej chodzi mi o sytuacje gdy nie odbiore wezwania, minie np. pol roku i przy probie wejscia na poklad zeby poleciec gdzies z polski odholują mnie do aresztu ;)

W tym dziwnym kraju czlowiek nie moze sie czuc bezpiecznie nigdy...
@Kajoj: nie wiem czy takie coś jest możliwe, poszukiwany listem gończym nie będziesz, to tylko wniosek o doprowadzenie może być ;)
wniosek może wydać każdy urząd, np. skarbówka i wygląda to tak, że policja ma w swoim danych coś takiego i wysyłają dzielnicowego by doręczył list i wypytał się czemu nie odbierasz

możesz wysłać im pocztą wniosek ze zmianą miejsca zameldowania/pobytu ;)
@Kajoj: jak wyjeżdżasz z Polski na dłużej niż 6 miesięcy to zglaszasz w gminie lub online w epuap wyjazd. Z automatu cię wymeldują z pobytu stałego i poinformują WKU.