Wpis z mikrobloga

Na razie się wyjaśniło, że większość WCR w Polsce nie bierze i jedynie Sieradz się wyłamał testując ludzi, być może na zamówienie. Być może mamy kilka miesięcy spokoju. Niestety nie będzie to na zawsze, bo demografia jest nieubłagana, a każda partia popiera przeszkolenie ludzi.
Należałoby się zastanowić jak szkolić tych ludzi:
a) 18 latków, w wakacje da się przeszkolić
b) starszych, weekendowo i dobrowolnie by nie rozwalić gospodarki
Problemem jest też to, z czego byłoby to szkolenie. Bo unitarka 30 dniowa to nauka bezsensownej i nikomu niepotrzebnej musztry, którą mogą ćwiczyć wojska reprezentacyjne.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Problemem jest też to, z czego byłoby to szkolenie. Bo unitarka 30 dniowa to nauka bezsensownej i nikomu niepotrzebnej musztry, którą mogą ćwiczyć wojska reprezentacyjne.

xD
@antywojo:
@Hellgard:

Nie jestem w stanie wykonywać pracy i mieć świadomość, że jej owoce mogą być wykorzystywane do zadawania bólu. Nie jestem w stanie obsługiwać broni celem zabicia kogoś. Nie jestem w stanie uczestniczyć w konflikcie gdzie zadaje się śmierć i niszczy się prace ludzką z powodu abstrakcyjnych idei narodowych. Jest to psychicznie dla mnie za dużo.

Mogę pomóc drugiemu człowiekowi. Odbudować to co ktoś zniszczył. Nieść jakąś pomoc, dokładać swoją cegiełkę
@sh7d: Czyli kierowca ambulansu to coś dla ciebie, kwatermistrz wydzielający pomoc dla cywili ? Jest dla ciebie miejsce gdzie nie będziesz musiał stosować przemocy ale lepiej wykręcać się pacyfizmem.
@Hellgard: I jaką masz gwarancje, że kiedy będzie kiszka na froncie nie podciągną Ciebie na front? Żadną bo składałeś przysięge.
Jaką masz gwarancje, że przydzielą Cię jako kwatermistrz wydający żarcie cywilom, a zamiast tego bedziesz wydawał amunicje żołnierzem? Żadną, bo składałeś przysięge, a jak bedzie kiszka na froncie to i tak mogą ciebie tam rzucic.
Jaką gwarancje bedziesz miał, że zamiast ambulansu bedziesz wieźć pociski do moździerzy 20km od linii frontu?