Wpis z mikrobloga

A, w sumie chyba mogę mieć ich w d000pie

Art. 5.


1. Obowiązkowi pełnienia służby wojskowej, w zakresie określonym w niniejszej ustawie, podlegają obywatele polscy,

począwszy od dnia, w którym kończą 18 lat życia, do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 60 lat życia, a

posiadający stopień podoficerski lub oficerski – 63 lat życia.


2. Obowiązkowi służby wojskowej nie podlegają osoby wymienione w ust. 1, które zostały uznane ze względu na stan zdrowia za trwale niezdolne do tej służby.


3. Obowiązkowi służby wojskowej nie podlegają kobiety w ciąży oraz w okresie 6 miesięcy po porodzie, a także osoby:

1) sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 8;

2) sprawujące opiekę nad:

a) dziećmi od lat 8 do 18,


rel https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220000655/U/D20220655Lj.pdf

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #wojsko #niebieskiepaski
  • 9
@PanBulibu: Ty masz spokój, ja mam spokój ale co po tych ośmiu latach? A co w przypadku gdy masz syna. Chcesz go wychowywać w tym kraju z dykty - on pewnie zostanie powołany. Nie teraz ale za na przykład 18 lat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jajcek: raczej mamy czas na to aby doprowadzić do władzy ludzi którzy powołają armię z peawdziwefot zdarzenia. Robienie 300 k armii ludzi którzy nie chcą być w wojsku to śmiech na sali.