Wpis z mikrobloga

@bary94pl: ja juz sie najeździłem, tym razem wolę coś co mi pomoże nie wiać w morde, do tego kupiłem sobie fajny kombinezonik do #!$%@? to chcę wykorzystać
  • Odpowiedz
@oreze: To kup CBF600S, albo 1000. Fazer spoko, tylko trafić dobrą sztukę, to biały kruk. Sam szukałem, kumpel z mechanikiem szukał, same szroty. Fazer to taki Passat B5\Golf4. Po co robić, jak sprawny? I tak przez 15 właścicieli. Jak masz pecha, to na Ciebie spadnie całe gówno, które się nazbierało. Moto jest ofiarą swojej popularności, bo jej non stop polecane. Najpierw ujeżdżało to w niemczech 10 arabusów, później w polsce jeszcze
  • Odpowiedz
@oreze: Nie nastawiaj się. Strasznie kombinowane moto. Po kilkunastu telefonach już w rozmowie odrzucałem motocykle, a szukałem w przedziale do 15-16k. Szkoda, bo są na prawdę zajebiste i wersja z owiewką bardzo mi się podoba, ale ja podziękuje.

Jedna rada - 600 ma fabrycznie małą chłodnicę i tendencje do przegrzewania się. Ludzie polecają montować na start te z litra.

Podstawa to zimny łeb i podejście, że 90% to szrot.
  • Odpowiedz
Jedna rada - 600 ma fabrycznie małą chłodnicę i tendencje do przegrzewania się. Ludzie polecają montować na start te z litra.


@Zielony34: jacy ludzie? Sam miałem 2 FZ6 S2, wszelakie mody układu chłodzenia to nadgorliwość właścicieli albo problem leżący gdzie indziej
  • Odpowiedz
Fazer spoko, tylko trafić dobrą sztukę, to biały kruk. Sam szukałem, kumpel z mechanikiem szukał, same szroty. Fazer to taki Passat B5\Golf4. Po co robić, jak sprawny? I tak przez 15 właścicieli. Jak masz pecha, to na Ciebie spadnie całe gówno, które się nazbierało.


@Zielony34: Po rocznym użytkowaniu ( co prawda fazer fzs) mogę się pod tym spokojnie podpisać. Sam swój dałem na coroczny serwis na wypiździewie bo co będę robił
  • Odpowiedz
@olesh jak szukasz dobrego sprzętu, to telefon przy uchu, a gotowka w ręce i to siedzac w odpalonym aucie. Ja sam jechałem inne moto oglądać, a kupiłem CBF wystawiona w nocy w dzień przed wyjazdem na oględziny 4 innych sztuk. Dzwoniłem do gościa chyba o 7 rano. Nie na stawiałem się, ale finalnie to moto kupiłem.

PS. Fazery, które wyżej opisywałem, bardzo szybko się sprzedały.
  • Odpowiedz
@oreze chyba najlepszym podejściem jest nie napalać się na konkretny model, ja też polowałem na FJR. No same padliny albo próby oszustwa na tych portalach. Przypadek scamu opisywałem nawet tu na wypoku. Dużo tematów to odpuszczałem po rozmowie telefonicznej, kiedy np typ ma moto od 2017 i nie wie co z nim, bo się nie zna, a sprawy mechaniczne ogarniał warsztat znajomka. Ja też mechaniorem nie jestem, ale wiem, co mam naprawiane
  • Odpowiedz
@MiernyMirek: Najlepsze są te teksty w ogłoszeniach, że moto regularnie serwisowany, czyli wymieniony akumulator na Moretti za 70zł i zmieniony olej, cały "serwis" ( ͡° ͜ʖ ͡°) W okienkach rewizyjnych pomp pływa już herbata hamulcowa, a moto ma problemy z odpaleniem i utrzymaniem wolnych obrotów.

Ale serio, troszkę moto obdzwaniałem i w przypadku Fazerów skala patologii była porażająca, a myślałem, że kumpel za bardzo wybrzydza i przesadza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oreze: mam fz6n, kupiłem od gościa co nic się nie znał, w sumie wychodziło że przez 3 lata zrobił może z 1000 km. Na start olej, filtry, świece. Po roku do wymiany poszedł napęd, i że starości pękła linka od sprzęgła. Po miesiącu zacznie brakować mocy :) trochę słaby dół, musi się wkręcić na obroty, ale ja zakrętach bajka, jeździ się jak rowerem.
  • Odpowiedz
@oreze jak piszesz, po grupach\forach pytaj i najlepiej, jakbyś dorwał z takiego miejsca. Druga sprawa, warto poszukać mechanika, któremu zapłacisz i pojedziesz ze 3 sztuki oglądać jednego dnia. Lepiej zaplacic te 500-600 za pomoc w oględzinach, niż później nie zwrócić uwagi na kilka "szczegółów" które szarpną dużo więcej na serwisie.
  • Odpowiedz
@oreze a może nie bierz pod uwagę tylko bardzo popularnych marek, bo one mają wysokie ceny i dużo szrotu się wśród nich znajduje. Poszukaj czegoś nietypowego

Znajomek takie Moto Guzzi sprzedaje już ponad rok, inny nie mógł sprzedać 3 lata. BMW schodzi właściwie od ręki. Oba te Gutki w stanie idealnym, zabytki z lat 60-tych, a mimo wszystko chętnych nie było.
  • Odpowiedz
będę szukał na jakichś grupkach, pytał, ale nie bardzo mam gdzie, może i tak się coś gdzieś ciekawego trafi


@oreze: Jak chcesz FZ6 to wskocz sobie na motocykl. org, masz tam skarbnicę wiedzy dot. tych motocykli, może też któryś z użytkowników będzie swój motocykl sprzedawał, a czym dłużej na forum jest, tym większa baza wiedzy na temat moto jest zbudowana na forum.
  • Odpowiedz
@MiernyMirek: nie chcę nic zabytkowego, szukam czegoś >= 2005 do pojeżdżenia sobie i może w wakacje turystyki na kilkaset kilometrów, koniecznie nie naked bo mam dość wiania w morde xD nie napalam się na konkretny model tylko wbijam w ogloszenia i patrzę co ciekawego jest, byle mi podpasowało akurat

@Glenroy: sprawdzę, dzięki
  • Odpowiedz