Wpis z mikrobloga

Psychiatrykowe highlights, żebym nie zapomniała jak bardzo #!$%@? tam było i żebym nigdy tam już nie trafiła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-Napis "Boga nie ma tutaj z nami" na pół drzwi palarni
-Kobieta z oddziału przywiązana do łóżka, wyglądająca jak szkielet i płacząca całą noc
-Wrzaski "pomocy, ratunku" z izolatki całą noc
-14, 15-letnie dziewczynki błagające dorosłych, żeby pożyczyć im telefon i mogły zadzwonić do rodziców
-Posiłki, czyli kromki chleba z margaryną i szynką z psa zmielonego z budą
-Pielęgniarki mówiące pacjentkom z atakami paniki, żeby zamknęły mordę
-Papieroski jako waluta ( ͡° ͜ʖ ͡°) dosłownie można było nimi załatwić wszystko, w tym takie podstawowe rzeczy jak mydło
-Chowanie telefonu w poszewce poduszki, żeby nikt nie ukradł go w nocy
-Dzieciaki kradnące żarcie z szafek innym pacjentkom, z głodu
-Radość dzieciaków, kiedy po dostaniu wypisu i odebraniu rzeczy z depozytu dostały ode mnie 2 butelki wody, paczkę paluszków i na wpół zjedzoną puszkę orzeszków ( _)
-Przemykanie się jak ninja w nocy do kibla, żeby nie zobaczyły mnie salowe
-Naloty pielęgniarek o 3 nad ranem, żeby pobrać mi krew i kazać nasikać do kubeczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#psychiatryk #szpital #psychiatria
  • 163
  • Odpowiedz
Posiłki, czyli kromki chleba z margaryną i szynką z psa zmielonego z budą


@Rzureg-: ciekawe jak ludzie maja wyzdrowiec przy takiej diecie. Czesc zaburzen psychicznych moze byc wywolana przez niedobory pokarmowe.
  • Odpowiedz
Posiłki, czyli kromki chleba z margaryną i szynką z psa zmielonego z budą


@Rzureg-: ciekawe jak ludzie maja wyzdrowiec przy takiej diecie. Czesc zaburzen psychicznych moze byc wywolana przez niedobory pokarmowe.
  • Odpowiedz
  • 3
@ziuaxa

@Rzureg- i jeszcze piwo pil? To co to za alkoholik, jakis mega kulturalny. Mój ojciec to tylko wóda i denaturat, a matki w szpitalu nie odwiedził ani razu. Serio, kompletnie nie rozumiem skąd niby masz tę nerwice i depresję.


Każdy człowiek jest inny i każdy reaguje na takie traumy inaczej. Są ludzie bardziej wrażliwi od innych. Po jednych to spłynie jak po przysłowiowej kaczce, a inni wpadną w depresję.
  • Odpowiedz
@ziuaxa: Zdajesz sobie sprawę że jest takie coś jak przemoc psychiczna jak ktoś się nad tobą znęca psychicznie, to ma takie same skutki albo i gorsze dla psychiki jakby tylko lał po dupie pasem.

Skąd wiesz że twoje znajome z dobrych domów nie były ofiarami przemocy psychicznej ? To że kogoś dom wygląda na super zewnątrz, to nie znaczy że tak jest. Ofiary często nie chcą się chwalić tym jak było
  • Odpowiedz
@ziuaxa: Każdy kogo spotykasz toczy walkę o której nie masz pojęcia. Bądź życzliwy.

Byłbyś zdziwiony ile osób się leczy psychotropami. Nie masz wpływu na złapanie grypy, covida, raka - niby czemu z depresja ma być inaczej?…
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@GilbertArenas: @Rzureg-:
Możliwe, że nie ma miejsc na oddziale dziecięcym dlatego dostawiają łóżka na oddziale dorosłych. Miałem zajęcia akurat na oddziale dziecięcym obok w klinice na Głuskiej i trzeba tam czekać kilka miesięcy na przyjęcie planowe. Słyszałem, że na Abramowicach dzieci są też na oddziale dorosłych z tego powodu. Od dawna mówi się o problemach psychiatrii dzieci i młodzieży.
  • Odpowiedz
@A_R_P: jest to dosłownie pierwszy skutek odstawienia o jakim przeczytasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) serio nie trzeba czegoś brać żeby się dowiedzieć. Nie demonizuje, po prostu uważam, że nie trzeba od razu zaczynać z grubej rury, u mnie leki ziołowe i melatonina wystarczyły żeby poprawić jakość snu, a w długim terminie po prostu zmiana pracy na mniej stresującą. I po co by mi było benzo?
  • Odpowiedz
@Lala-Sassy: odstawienia, jak się jest uzależnionym. Od brania zgodnie z przeznaczeniem nie ma skutków odstawiennych. No nie wiem, czemu Ci benzo dał na sen, bo to nie jest na to lek i jest dużo innych skutecznych.
  • Odpowiedz