Wpis z mikrobloga

@JonWelder: Poszukuję monitora do pracy. Głównie praca z programami CAD, Excel, czasami praca z tekstem i gry, często przeglądany internet w poszukiwaniu informacji i oglądanie tutoriali na youtube. Rozmiar monitora to 27'. Skłaniam się do rozdzielczości 2K, ale ciekawi mnie co sądzicie o 4K przy tym rozmiarze. Gdyby monitor miał wejście USB-C z PD i DP to byłoby super, ewentualnie mogę używać stacji dokującej. Cena maks to 2000 zł ( jeśli coś będzie warte dopłaty to mogę to rozważyć). Wytypowałem kilka pozycji poniżej i proszę o opinie oraz doradzenie czy któryś z nich jest warty zakupu lub podanie innych propozycji:
- Dell S2721DGFA nanoIPS
- Dell S2722QC
- Dell 27 S2722DC
#monitory #komputery #cad #pracazdalna #dell
  • 4
@L3gion: Polecam Ci 32 cale przy rozdzielczości 4K przy których mając dobry wzrok do komfortowego używania i tak się używa skalowania 150%, a co dopiero na takim 27". Ja rozumiem, że na 27" masz większe zagęszczenie pikseli od 32" przy tej samej rozdzielczości, ale jak bym miał brać 27" to bym został przy 2K.
@DobrySomsiad: Chłopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak masz normalny wzrok to i na 27 i na 32 calach możesz bez problemu mieć skalowanie 100%. To nie jest TV że siedzisz 5 metrów dalej.
Źródło: używałem obu