Wpis z mikrobloga

@jadepobiegac a jeśli @FejsFak z drugiej strony ściany dołożył by ceowniki i za nimi te pręty sprężał? Z jednej strony ma blachę (zakotwienie), z drugiej musiałby zadać siłę czymś na wzór śruby rzymskiej. Taki prymitywny kablobeton, w którym ceownik miałby posłużyć jako zakotwienie elementu?
tak dla przypomnienia, stopień przed zadaniem, celowość wzmacniania go teraz, popatrz na to zdjęcie i głęboko zastanów się, gdzie jest błąd


@holihopter: ja tam się nie znam na budownictwie, ale wydaje mi się że problem z ruszającym się stopniem tkwi w sposobie montazu do ściany, że tam luz się jakiś robi, bo pręty wykruszyły po trochu cegły, lub sama elastyczność prętów. Jakbym ja na chłopski rozum robił takie schody, to pewnie
@FejsFak: Tak moja propozycja to zamiast pręta w stopniu dać płaskownik pionowo. Pionowy płaskownik ma o wiele większy Wx (wskaźnik na zginanie). Wiadomo, może być trochę więcej zabawy niż zrobienie otworu pod pręt ale może warto się tym zainteresować. Gruby płaskownik bardzo dużo zmieni w sztywności jeśli będzie również wchodził w ścianę lub przechodził przez nią.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jest mój ulubiony budowlaniec. Zapowiada się ciekawa lektura komentarzy i duża dawka humoru. Zupełnie jako moi klienci od płytek. Chociaż jak będzie kładzenie gresu to chętnie obejrzę. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)