Wpis z mikrobloga

Przyszedl seba do szpitala na sor i mowi ze on chce tk glowy ale nie poda swoich danych bo placi skladki i wystarczy xd
Babeczka do niego ale ze jak i że nie moze nic pomoc.
Chlop sie miota i mowi ze "jego kobieta moze poswiadczyc ze to jego dane ale dowodu osobistego nie da". Chwile sie klocili i ta na rejestracji odpuscila i wpisala go jako NN. Chlop caly uradowany, zgrywa cwaniaka jaki inteligentny i w tym samym momencie z wejscia za jego plecami wchodzi policja w cywilu do jakiejs innej sprawy. Pielegniarka poprosila zeby go wylegitymowali.

Okazalo sie bez zaskoczenia ze to nie jego dane.
Okazalo sie ze bral udzial w wypadku i z niego przyjechal.
Okazalo sie ze byl pod wplywem.
Zrobiono mu TK. Juz na prawdziwych danych i na jego koszt bo nie byl ubezpieczony.
Potem zabrali go smutni panowie na dolek xd

#szpital #zdrowie #seba #heheszki
  • 203
  • Odpowiedz
@sphinxxx a jak koleś grubo pójdzie z kasą, w sensie że brak ubezpieczenia, i szpital się uprze to wiesz co się dzieje?
Rodzina idzie do ZUS i opłaca jednorazowo składkę zdrowotną i jest po sprawie
Tak to dziala
  • Odpowiedz
  • 0
@KarolDawid

bo bronisz Sebe patusa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nikogo nie bronie

Policja ma stać na straży prawa

A te #!$%@? głąby łamią prawo jak im się podoba, przekraczają uprawnienia i dla ciebie to spoko bo nie ciebie tym razem to dotyczy

Bandyci w mundurach mają przestrzegać prawa zawsze nie ważne czy podejmują interwencje wobec mnie czy takiego niewolnika jak ty
  • Odpowiedz
@Sprus: ależ z ciebie pieniacz, skoro musisz kolejny raz zadawać to samo pytanie mimo tego, że odpowiedź już padła wielokrotnie XD

@kamilwraca18: ech.. to nie ma co się potem dziwić, że szpitale są w takim, a nie innym stanie. Firmy prywatne sprzedają długi i windykują marne złotówki i grosze, a tu usługi warte setki czy tysiące idą w straty. Ciężko to zrozumieć.
  • Odpowiedz
@sphinxxx no właśnie. Ale żeby ruszyć ta procedurę w państwowym molochu trzeba zaangażować mnóstwo ludzi, od najniższego personelu, po medycznych, kończąc na administracji. Mnóstwo pierdzielena a efekt końcowy jest taki że i tak na końcu nie ma z czego ściągnąć kasy.
Szpital woli żeby idiota lekarz zrobił bezsensowne USG żeby JGP było wyższe niż użerać się z jakimś menelem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Irae to nadal przepisy będące podstawą do udzielenia lub nie udzielenia świadczeń medycznych

A ja cię pytam o podstawę do legitymowania przez policję

Rozumiesz?

Podstawę do tego że policjant ma prawo oczekiwać że okaże mu dowód osobisty lub paszport

Tylko to

Nie interesują mnie przepisy regulujące kiedy i na jakiej podstawie służba zdrowia ma obowiązek udzielenia bezpłatnej pomocy.

Chodzi mi o policję

Rozumiesz?

To taka służba w niebieskich mundurach która podobno ma
  • Odpowiedz
@Sprus: wystarczy ze pielegniarka zglosila podejrzenie ze nie jest to ta osoba za ktora sie podaje poniewaz nie ma dowodu tozsamosci lub go nie okazuje, a oni w wyniku zgloszenia moga legitymowac. Proste jak #!$%@? ale ty sie dalej bedziesz pruł, a podatawa prawna jest podejrzenie popelnienia wykroczenia/przestepstwa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@miki4ever: Ot tak to nie. Jednak jak powiesz ze jesteś po urazie głowy i trochę nie pamietasz zdarzenia to Ci zrobią TK. Ale to takie szybkie Trauma. Trochę innym skanem. Chodzi o wykluczenie pęknięć lub ewentualnych krwiaków. Choć zdarza się ze różne rzeczy wychodzą przy okazji.
  • Odpowiedz
  • 0
@sphinxxx

ależ z ciebie pieniacz, skoro musisz kolejny raz zadawać to samo pytanie mimo tego, że odpowiedź już padła wielokrotnie XD


Bo odpowiedzi nie dotyczyły mojego pytania

Czyli były nie na temat

Skoro odpowiedź nie dotyczyła pytania to pytam po raz kolejny i kolejny o to samo coraz prostszym językiem i coraz bardziej precyzyjnie

Skoro nie wiesz lub nie chcesz podać odpowiedzi o którą pytam to nie ja jestem pieniaczem tylko ktoś
  • Odpowiedz
  • 0
@LowcaZMroku

wystarczy ze pielegniarka zglosila podejrzenie ze nie jest to ta osoba za ktora sie podaje poniewaz nie ma dowodu tozsamosci lub go nie okazuje, a oni w wyniku zgloszenia moga legitymowac. Proste jak #!$%@? ale ty sie dalej bedziesz pruł, a podatawa prawna jest podejrzenie popelnienia wykroczenia/przestepstwa.


No właśnie na podstawie jakich przepisów?

Bo jak w urzędach w czasie covidu zapisywali dane osób wchodzących do urzędu to podawałem dane Kubuś Puchatek,
  • Odpowiedz
@Sprus: Chłopie. Wpisali sobie dane które on podał i okazało się że nie istnieje taka osoba i typ zmiekł, ze go przeszukali i znaleźli i dowód i kluczyki do auta xD

Ty szukasz tutaj jakiejś wielkiej podstawy do legitymowania. Mieli podstawę łącznie do zatrzymania.

Art. 45. [Zatrzymanie przez Policję i zatrzymanie obywatelskie]
§ 1.
Policja ma prawo zatrzymać osobę ujętą na gorącym uczynku popełnienia wykroczenia lub bezpośrednio potem, jeżeli:
1)
(
  • Odpowiedz
  • 0
@sphinxxx

No i szpital miał prawo odmówić udzielenia usługi

Koniec kropka

To regulują przepisy dotyczące służby zdrowia

Koniec kropka

Jaka jest podstawa prawna legitymowania?

Nadal nie wiem i się nie dowiem xD
  • Odpowiedz
  • 0
@gracilis

To podaj jeszcze definicje co to znaczy ustalenie tożsamości xD

Pytali o dane?

Podawał tożsamość

To że wprowadzał w błąd liczyloby się gdyby wprowadzał w błąd policję

Więc nadal nie stanowi to podstawy do legitymowania bo nic nie ma w historii o wprowadzaniu w błąd policji xD
  • Odpowiedz
@Sprus: Owszem, miał szpital prawo odmówić i gdyby został jako NN, to pewnie sprawa by się skończyła, bo nie miałby kto zapłacić za badanie.

Ale w momencie, gdy ten człowiek podał już dane, to popełnił przestępstwo. Chciał oszukać szpital i narazić człowieka, którego dane podał na szkodę finansową.
  • Odpowiedz