Wpis z mikrobloga

2797 + 1 = 2798

Tytuł: Gwiazdy jak pył
Autor: Isaac Asimov
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★
Wydawnictwo: Rebis
Początek końca mojej przygody z Asimovem. Po przejechaniu Fundacji i Robotów styl autora rozpoznaję z daleka i czekałem na to, od czego wszystko się zaczęło. Wracam do uniwersum Fundacji, znając czasy Ziemi, znając czasy przemiany galaktyki z ostatniego tomu Fundacji i ląduje w transformacji światów Przestrzeńców we wczesne Imperium Galaktyczne
Nie oszukujmy się - to bardzo prosta książka. Wątek romantyczny jest dokładnie taki, jakiego można było się spodziewać po przygodówce lat 50 (czyli kiepski, duh). Siłą Asimova zawsze były dla mnie bardzo bezpośrednie dialogi i wątek detektywistyczny - te nigdy nie zeszły poniżej pewnego poziomu bez względu na to jak całokształt książki wyglądał i tak jest też tutaj. Narracja wręcz pachnie autorem, dla mnie to zawsze plus. Mając na uwadze duży rozstrzał epok w trylogii (rozstrzał czasowy u Asimova, wow, kto by pomyślał ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), przygotowałem się na to, że poziom tej trylogii będzie odbiegał choćby od klasycznej trylogii Fundacji czy Robotów. Ale szczerze? Nie przeszkadza mi to, to zresztą ciekawy sposób na analizę warsztatu autora - w końcu historie z trylogii Imperium napisał jako pierwsze (chociaz akurat w kolejności pisania ten tom wyszedł jako drugi)

#bookmeter #literaturapiekna #logikarozowychpaskow #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Arseeman - 2797 + 1 = 2798

Tytuł: Gwiazdy jak pył
Autor: Isaac Asimov
Gatunek: fanta...

źródło: comment_1671447725dxm3suD3oBiGpmPz5JpME3.jpg

Pobierz
  • 12