Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabelki. W przerwie na kręcenie wora wpadłem na pomysł na biznes. To będzie długi wpis.
A wiec, mam spoko prace, ale chce coś dorobić. Mam wolnych 60 maks 70 k gotówki. Pomyśleliśmy z ojcem o firmę wynajmującej busy na wakacje, narty, ew. wynajem z kierowca na kawalerskie, panieńskie ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
Sprawa jest prosta, ja kupuje jednego busa, tata drugiego. Bus typu Opel Movano czy tam jakieś Renault (9 osób).

1. Czy pracując mogę dostać jakieś dofinansowanie z UOP albo innego funduszu? Czy to tylko dla bezrobotnych? (26 lvl here)
2. Jak to jest z firma i wystawianiem faktur? Czy to musi być jakiś program czy mogę samodzielnie nadawać numery w excellu/wordzie i wystawiać klientom?
3. Jak jest z ubezpieczeniem takich busów w razie wypadków, awarii (dużo będzie pewnie najmów na wakajki w Chorwacji i lipa jak będzie tam jakaś usterka). Ile może kosztować takie ubezpieczenie?
4. Czy potrzebuje do biznesu ksiegowa czy jest No na tyle prosty biznes ,że nie?
5. Klasyczne JDG czy jakiś inny rodzaj działalności?

Pewnie będzie więcej głupich pytań, na razie takie mi przychodzą do głowy.

Jak macie jakieś rady to podsuwajcie śmiało.

Dzięki!
#biznes #wlasnybiznes #przedsiebiorczosc #pierwszybiznes #januszebiznesu #busiarze
  • 12
  • Odpowiedz
@The_Dzbankers: Plan niezbyt oryginalny, ale wierzę, że przekalkulowałeś, że ma potencjał. A zatem moje odpowiedzi
1 Nie. Tak. Skoro masz forsę, to nie żebraj o więcej z podatków, ale zachęcam do żebrania od inwestorów
2 Jeśli wiesz co robisz, to Excel/Word Ci w zupełności wystarczy
3 Ubezpieczenie być musi. Skoro auto "pracujące" i to w wypożyczalni, to zapewne stawki będą wyższe, zwłaszcza, jeśli ma obejmować Europę
4 To zależy od Twoich
  • Odpowiedz
@odysjestem: Niezbyt oryginalny ale tez nie liczę na miliony zwrotu (::
To ma być jakiś dodatek do pensji, nic więcej. Nie mam zamiaru polskiego busa od nowa tworzyć.
Ad.2 ok, czyli takie proste fv z dbaniem o numerację wystarcza.
Ad.3 a coś wiesz więcej na temat tych ubezpieczeń?
Ad.4 myśle ze ogarnę, jakieś tam podstawy księgowości znam, reszty się doucze.
Ad.5 a jaka jest dokładna różnica? Nie pytam o definicje tylko
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: 200? Po co nowy kupywać? Mam znajomego w mieście takim jak moje - powiatowe. Oddalone o 30 km i ma 4 busy po 50-80 k i wszystkie mu śmigają. Aktualnie na zimę już brak terminów bo wszystko na narty na ferie wynajęte i zaliczkowane.
  • Odpowiedz
@xionze: a kto mówi ze ubezpieczenie czy księgowy za drogie? XD
Pytałem jakie ubezpieczenie i jaki koszt (skąd wniosek ze nie chce AC??) i czy przy takiej działalności księgowy jest konieczny.
Po prostu chce oszczędzić xD
  • Odpowiedz
@Proxlox1: Jw, w minimalnie mniejszym mieście powiatowym oddalonym ok 30 km facet w okresie zimowym i letnim nie ma terminów, ma 4 autka i chce kupić piąte. Wszystkie używane. Region to mazowieckie, miasto 30-40 k mieszkańców + okoliczne gminy. Warszawa 40-50 minut drogi. Myśle o najmie z kierowca (wesela, pogrzeby, kawalerskie, panieńskie) jak i sam najem auta.
  • Odpowiedz