Wpis z mikrobloga

Kurczę, Mirki, mam podbramkową sytuację i może ktoś z Was będzie mógł mi pomóc.

Przez nieuwagę wykupiłam w pociągu miejsce dla ozn, a teraz widzę, że w pociągu nie ma już żadnych innych wolnych miejsc, takich "standardowych". Przeczytałam regulamin, ale nigdzie nie widzę żadnej informacji, która wskazałaby odpowiednie działanie w takiej sytuacji. Intercity na maila wysłało mi odpowiedź typu: nie powinnaś kupować tego miejsca, powinnaś zwrócić ten bilet.

Ale kurczę, strasznie mi zależy na tym przejeździe - to jedyny pociąg tej relacji, który jeździ raz dziennie... Czy ktoś z Was orientuje się, czy mimo wszystko mogę pojechać z tym biletem? Podejrzewam, że moje roztargnienie nie może być podciągnięte jako "niepełnosprawna umysłowo"...

#intercity #pociagi #pkp #pomocy #podroze
  • 18
@kolejowyturysta: nie, nie, żadnej zniżki tam nie było. To miejsce dla osób z niepełnosprawnością, ale bez wózka inwalidzkiego, jak doczytałam po fakcie.

@KamilOnline: tak, też widziałam ten zapis o 48 godzinach przed wyjazdem, że wtedy miejsca wchodzą do ogólnej puli. No nic, mam nadzieję, że nie będzie z tego żadnego problemu. Strasznie mi głupio, bo może ktoś potrzebujący faktycznie tego miejsca się nie załapie, ale z drugiej strony myślę sobie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PierwiastekZla: możesz jechać, OzN czyli osoby z niepełnosprawnością to nie tylko osoby na wózkach, pod taką niepełnosprawność zaliczane są też np. tymczasowe kłopoty z poruszaniem się. Na 99% nikt w pociągu się nie przyczepi, a nawet jeśli to zawsze możesz powiedzieć, że masz jakiś uraz mechaniczny i tyle.

Dwa, że te miejsca są zwalniane do sprzedaży 48h przed odjazdem pociągu jeśli nikt inny ich nie wykupił, więc jedyne czym się będzie