Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o tym, że znowu radni dają możliwość zakupu miejskich mieszkań po zaniżonych cenach?
Jeszcze radni z pisu są niezadowoleni, że nie będzie to 90% bonifikaty, tylko zaledwie 50%
Wg mnie miasto powinno posiadać spory zasób mieszkaniowy, aby udostępniać go potrzebującym, jak również aby być niejako konkurencją dla deweloperów, tak jak to ma miejsce w wielu dobrze zarządzanych miastach europejskich, gdzie czynsze i mieszkania są relatywnie niższe niż w RP.
#krakow #nieruchomosci
Pobierz arch_Kris - Co sądzicie o tym, że znowu radni dają możliwość zakupu miejskich mieszka...
źródło: comment_1672175216JZoyeIGoaAUMrYza5oNkix.jpg
  • 8
@DJ_QBC: Zazwyczaj jestem wstanie odroznic pijanych turystow od paru seb z karyna i psem typu pitbull ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozatym turysci napedzaja handel - bary restauracje. A przecietny seba z karyna co najwyzej za socjal kupi tanie piwo w puszcze
@ar2r0: sam mieszkam na starym miescie i szczerze to praktycznie nikt juz tu nie mieszka; w kamienicy w ktorej mieszkam było 30 rodzin do ok 2006 roku, później pojawił się "spadkobierca", nowy wlasciciel pozbył się kogo się dało, w latach 2015-2018 remoncik, moja rodzina byla jedyną która to przetrwała bez wyprowadzki. Teraz jest w budynku jest mniej więcej 5 mieszkan na wynajem typu airbnb, 5 mieszkan wynajętych długoterminowo gdzie mieszkają raczej
Ogólnie to mieszkania socjalne


@ar2r0: Rozróżniajmy mieszkania socjalne od komunalnych.
Te drugie to zwykłe mieszkania, które jednak miasto powinno posiadać w znacznej liczbie aby cywilizować rynek najmu (jak choćby w Wiedniu).
Socjalne to wiadomo, gorszy standard, tymczasowe, lokalizacja też drugi sort (w lepszych zwykłe komunalne).